Матеріал про те, що попри усі новини про сповільнення венчура і рецесію, VC-фонди досі сидять на рекордній dry powder, спонукав мене до роздумів про те, куди ж ці гроші підуть та за якими моделями.
Яку цінність несуть стартап-студії та навіщо вони Україні ми вже знаємо. Секретний соус студій знайшли. Останній штрих — розібратися, що ж потрібно для створення студії.
Як думаєте, вас контрагенти віджимали по умовах договорів? Скоріше за все — так. Щоб цього не сталося у майбутньому — є стартапи.
Узимку 2022 року інноваційний стратег Антон Верховодов почав публікувати у SPEKA серію колонок про стартап-студії. У продовженні циклу він розповідає, чому після початку повномасштабної війни в Україні ця тема стала ще більш актуальною.
Регулярно створювати нові бізнеси – не нова ідея. Завжди існували підприємці та інвестори, які запускали компанії серійно. Вони бачили ринкову можливість (задовольнити попит на продукт чи послугу), реалізовували її та отримували дивіденди. Серед наших сучасників можемо згадати Ілона Маска або Річарда Бренсона.
Збільшити шанси стартапів на виживання у 3-5 разів? Пришвидшити зростання стартапів від нуля до seed удвічі? Це може зробити модель стартап-студій. Innovation strategist Антон Верховодов розповів SPEKA, чим стартап-студії відрізняються від акселераторів та фондів, а також про їхні особливості та перспективи в Україні.