Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Англомовна «Вікіпедія» українізувала назву Одеси

SPEKA Media
30 липня 2022 3 хвилин читання

Статтю про місто Одесу в англомовній «Вікіпедії» перейменували з Odessa на Odesa і  тепер назва статті базується на українській транслітерації. Про це йдеться в офіційному релізі «Вікімедіа Україна», повідомляє «Інтерфакс-Україна». 

Статтю про Одесу в англійській «Вікіпедії» започаткували 20 років тому, у червні 2002 року, однак тривалий час вона носила назву Odessa, адже саме такий варіант домінував у англомовних джерелах, на які спирається «Вікіпедія».

Одеський національний академічний театр опери та балету Одеський національний академічний театр опери та балету

Відтоді ситуація змінилася, значно більше джерел почали використовувати варіант Odesa, тож у липні 2022 року за результатами обговорення волонтери-редактори англійської «Вікіпедії» вирішили перейменувати статтю.

"Рішення спільноти перейменувати статтю про Одесу вагоме, бо англомовна Вікіпедія є одним із найпопулярніших вебресурсів у світі. Лише з початку 2022 року статтю про Одесу переглянули понад 1,3 мільйона разів. Також на Вікіпедію спираються чимало джерел інформації, як-то медіа чи інших баз знань. Тож це важливий крок у деколонізації українських топонімів у англійській Вікіпедії — після того, як статтю про Київ, після десятиліть зусиль членів української спільноти, перейменували позаминулого року. Такі зміни є проявом того, що сприйняття України суспільствами та медіа англомовних країн починає змінюватись, адже без цього спільнота англійської Вікіпедії не зважилась би на такий крок. Однак, розслаблятися ще рано: таких назв, з імперським корінням, в англійській Вікіпедії ще багато. І не лише в англійській", — коментує Антон Обожин, редактор української "Вікіпедії" та член Правління ГО "Вікімедіа Україна".

Обговорення, за результатами якого статтю перейменували, почалося 11 липня 2022 року. "[У обговоренні були переконливими] свідчення, що після того, як місто Одесса у Техасі було вилучено з аналізу — написання з однією "s" домінує у авторитетних джерелах", написав дописувач Вікіпедії Red Slash, котрий підбив підсумок дискусії. Загалом у обговоренні взяли участь майже 20 людей.

Англійська «Вікіпедія» є найбільшим та найпопулярнішим із понад 300 мовних розділів «Вікіпедії» — найбільшої у світі онлайн-енциклопедії, яка створюється силами волонтерів. Англомовний розділ містить понад 6,5 млн статей. За 2021 рік його переглянули приблизно 75 млрд разів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Патріотики лупцюють москалів: у Telegram з'явилася «файна українська» мова

Ірина Маринюк 31 серпня 2022 17:44

Як почати говорити українською мовою: сім порад від психолога

Hold You 16 серпня 2022 12:25

Зробити Google українським і great again

Олександр Тартачний 15 серпня 2022 15:52

Менше онлайн-купівлі та більше TikTok і кіно: топ найпопулярніших сайтів у липні

Ольга Кротовська 15 серпня 2022 13:12

Українська «Вікіпедія» випередила арабську за кількістю статей та посіла 16-те місце у світі

Євген Муджирі 9 серпня 2022 14:40