Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Amnesty International використала ШІ для створення «фото» з протестів у Колумбії і отримала критику

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
5 травня 2023 3 хвилин читання

Міжнародну правозахисну групу Amnesty International вкотре розкритикувала громадськість. Цього разу за використання фото з протестів у Колумбії, згенерованих ШІ.

Організація супроводжувала свої звіти про протести у Колумбії 2021 року «фотографіями», створеними за допомогою ШІ, повідомляє The Guardian

Низка журналістів та медіадослідників попередили групу, що використання фейкових світлин може підірвати довіру до роботи правозахисників та сприяти теоріям змови

Amnesty International використала ШІ для створення «фото» з протестів у Колумбії і отримала критику зображення 1 Одне із зображень протестів у Колумбії, згенерованих ШІ для звітів Amnesty International

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Ми живемо в дуже поляризовану епоху, повну фейкових новин, що змушує людей сумніватися в довірі до ЗМІ. А, як відомо, штучний інтелект бреше. Яка у вас довіра, коли ви починаєте публікувати зображення, створені штучним інтелектом?», — говорить фотожурналіст з Боготи (столиця Колумбії) Хуанчо Торрес.

У 2021 році колумбійська армія вбила щонайменше 38 мирних жителів під час протестів, спровокованих непопулярною податковою реформою. Також відомо про випадки, коли групи поліцейських викрадали з протестів жінок, а потім гвалтували їх.  

Amnesty International заявила, що використовувала справжні фотографії у попередніх звітах, але потім вирішила перейти на зображення, згенеровані ШІ, щоб захистити протестувальників від можливої ​​помсти з боку держави.

Аби не вводити громадськість в оману, Amnesty підписувала зображення та зазначала, що їх створили за допомогою штучного інтелекту.

На захист Amnesty International став Гарет Селла, який осліп на ліве око після того, як поліцейський вистрілив у нього гумовою кулею під час протестів. Він вважає, що приховування особи протестувальників має сенс, щоб захистити їх від потрапляння у в'язницю.

«Як задокументувала ООН, держава продовжує переслідувати протестувальників, понад 100 перебувають у в’язниці, багато з них мають непропорційні вироки, як-от тероризм. Мені здається розумним приховування наших особистостей, враховуючи, що два роки потому ми продовжуємо жити в страху, що нас можуть ув’язнити будь-коли», — прокоментував Селла.

Amnesty International після критики видалила фейкові світлини із соцмереж. Представники групи заявили, що відкриті до діалогу щодо етичності використання AI-зображень.   

Раніше SPEKA розповідала, що за фейкове інтерв’ю з Шумахером, згенероване ШІ, звільнили головреда таблоїда Die Aktuell. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Маркетинг на основі даних: як big data формує стратегії просування

Олександр Христич 17 квітня 2025 12:48

ФОП з території бойових дій — чи може не сплачувати ЄСВ?

Inna Sharova 18 квітня 2025 12:41

Штучний інтелект змінює правила гри: як молодь готується до майбутнього в ІТ

Дарина Бубнюк 17 квітня 2025 17:32

Чому українці бояться продавати за кордон і що з цим робити?

Тарас Герасимюк 18 квітня 2025 13:00

Цифровий суверенітет Європи

Федір Компанієць 17 квітня 2025 21:00