Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Amnesty International використала ШІ для створення «фото» з протестів у Колумбії і отримала критику

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
5 травня 2023 3 хвилин читання

Міжнародну правозахисну групу Amnesty International вкотре розкритикувала громадськість. Цього разу за використання фото з протестів у Колумбії, згенерованих ШІ.

Організація супроводжувала свої звіти про протести у Колумбії 2021 року «фотографіями», створеними за допомогою ШІ, повідомляє The Guardian

Низка журналістів та медіадослідників попередили групу, що використання фейкових світлин може підірвати довіру до роботи правозахисників та сприяти теоріям змови

Одне із зображень протестів у Колумбії, згенерованих ШІ для звітів Amnesty International Одне із зображень протестів у Колумбії, згенерованих ШІ для звітів Amnesty International

«Ми живемо в дуже поляризовану епоху, повну фейкових новин, що змушує людей сумніватися в довірі до ЗМІ. А, як відомо, штучний інтелект бреше. Яка у вас довіра, коли ви починаєте публікувати зображення, створені штучним інтелектом?», — говорить фотожурналіст з Боготи (столиця Колумбії) Хуанчо Торрес.

У 2021 році колумбійська армія вбила щонайменше 38 мирних жителів під час протестів, спровокованих непопулярною податковою реформою. Також відомо про випадки, коли групи поліцейських викрадали з протестів жінок, а потім гвалтували їх.  

Amnesty International заявила, що використовувала справжні фотографії у попередніх звітах, але потім вирішила перейти на зображення, згенеровані ШІ, щоб захистити протестувальників від можливої ​​помсти з боку держави.

Аби не вводити громадськість в оману, Amnesty підписувала зображення та зазначала, що їх створили за допомогою штучного інтелекту.

На захист Amnesty International став Гарет Селла, який осліп на ліве око після того, як поліцейський вистрілив у нього гумовою кулею під час протестів. Він вважає, що приховування особи протестувальників має сенс, щоб захистити їх від потрапляння у в'язницю.

«Як задокументувала ООН, держава продовжує переслідувати протестувальників, понад 100 перебувають у в’язниці, багато з них мають непропорційні вироки, як-от тероризм. Мені здається розумним приховування наших особистостей, враховуючи, що два роки потому ми продовжуємо жити в страху, що нас можуть ув’язнити будь-коли», — прокоментував Селла.

Amnesty International після критики видалила фейкові світлини із соцмереж. Представники групи заявили, що відкриті до діалогу щодо етичності використання AI-зображень.   

Раніше SPEKA розповідала, що за фейкове інтерв’ю з Шумахером, згенероване ШІ, звільнили головреда таблоїда Die Aktuell. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від GPT до CRM: як інноваційні технології допомагають розвивати сферу девелопменту і до чого це призведе

Віталій Новак 4 хвилини тому

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 19 годин тому

Компанії Lenovo та Anaconda будут спільно працювати над штучним інтелектом

Максим Красіков 23 лютого 2024 13:55

ШІ для розваги — топ ресурсів, щоб згаяти час із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 22 лютого 2024 17:00

Вартість Nvidia збільшилася майже до $2 трлн

Максим Красіков 22 лютого 2024 16:18