Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Американець вимагає від NASA компенсувати дірку в даху, яку пробило сміття з космосу

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
25 квітня 2024 2 хвилин читання

Частина космічного апарату, який викинули з Міжнародної космічної станції, раптово врізалася в будинок в Неаполі, Флорида. Власник будинку вимагає компенсації від NASA. 

Про це повідомляє npr.

Speka раніше писала, що NASA підтвердила походження дивного об'єкта з МКС, як опорного компонента, який використовувався для кріплення старих батарей на вантажному піддоні.

Коли його запитали, скільки пошкоджень завдав космічний об’єкт, пан Отеро відповів, що страхова компанія оцінила збитки в понад $15 000, але багато з цих збитків не покриваються страховкою.

Тож Алехандро Отеро, в будинок якого впало космічне сміття, разом з адвокатом зараз надсилає NASA претензію, яка включатиме страхові та нестрахові збитки. У разі успішного позову, це може стати прецедентом для визначення відповідальності у подібних випадках.

Марк Сундаль, експерт у галузі космічного права, зауважив, що існують міжнародні конвенції щодо відповідальності за шкоду, заподіяну космічними об’єктами, але вирішення таких справ може бути складним. Якщо космічне сміття падає на Землю, країна-запускач несе відповідальність за шкоду.

Якщо об’єкт виявиться частиною американського модуля, зазначив Сундаль, це може стати внутрішньою юридичною проблемою, і Отеро доведеться подати позов проти федерального уряду. NASA поки не відповіла на запити щодо можливої відповідальності за подію в Неаполі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

НАСА замовила 10 досліджень щодо повернення зразків із Марсу на Землю

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 14:45

Автор першого кольорового знімку з Місяця Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

Максим Красіков 8 червня 2024 11:09

Що подивитися на вихідних: 10 гідних фільмів про космос

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 17:02

Starship від SpaceX повернувся з космосу — чому це важливо?

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 16:26