Топ tech книг 2021. Що радять почитати Time, Forbes, Amazon та Білл Гейтс
Новорічні чи різдвяні огляди найкращих книг року від лідерів індустрії, авторитетних видань та магазинів уже стали святковою традицією. Ми у SPEKA, наприклад, завжди чекаємо на річну добірку улюбленого чтива Білла Гейтса.
У ці списки потрапляє різне — від наукових праць до трилерів, і у них легко загубитися. Тож ми вибрали з новорічних переліків найкращих книг від Time, Forbes, McKinsey та Financial Times, Amazon, BCG та власне Білла Гейтса видання про ІТ та технології, які варто прочитати.
1. Та, що ламає код: Дженніфер Дудна, редагування генів та майбутнє людства
Автор: Волтер Айзексон
Книга розповідає про життя та роботу американської біохімікині Дженніфер Дудни над методом редагування геному, за який вона у 2020 році отримала Нобелівську премію з хімії.
Технологія під назвою CRISPR дозволяє редагувати генетичний код, лікувати хвороби, які раніше були фатальними, та вже зіграла значну роль у боротьбі з пандемією коронавірусу.
Айзексон порушує етичні питання, пов'язані з розвитком цієї технології. Чи варто використовувати ці можливості, щоб зробити людей менш вразливими до вірусів? Позбавити людину від вродженої сліпоти ще до народження? Зробити вищою? Вилікувати від депресії?
Дженніфер Дудна активно працює над пошуком відповідей на ці питання, Айзексон занотовує, а вам пропонуємо скласти власну думку.
Доречі, книга самої Дудни про редагування геному вже перекладена українською.
2. Інноватори: як хакери, генії та гіки розпочали цифрову революцію
Підписуйтеся на наші соцмережі
Автор: Волтер Айзексон
Цей бестселлер New York Times розповідає, як думали та співпрацювали люди, які заклали основу цифрової революції. Серед прикладів, які наводить Айзексон – Ванневар Буш, Алан Тьюринг, Джон фон Нейман, J.C.R. Ліклайдер, Даг Енгельбарт, Роберт Нойс, Білл Гейтс, Стів Возняк, Стів Джобс, Тім Бернерс-Лі та Ларрі Пейдж.
Автор досліджує, які саме таланти дозволили цим інноваторам перетворити візіонерські ідеї на реальні продукти.
3. Конкуренція у добу ШІ: стратегія і лідерство у світі, яким керують алгоритми та мережі
Автори: Марко Янсіті, Карім Лахані
У своїй праці автори показують, як трансформації бізнесів через дані, аналітику та штучний інтелект усувають традиційні обмеження щодо масштабування, розвитку і навчання, які протягом століть стримували розвиток.
Янсіті та Лахані аналізують приклади Airbnb, Ant Financial, Microsoft, Amazon та інших компаній, які користуються алгоритмами, щоб зростати і знаходити нові ринки.
Вони також описують виклики, які доводиться долати компаніям у новій алгоритмізованій реальності, нові бізнес-моделі, що постали в епоху розвитку ШІ та як алгоритми впливають на традиційну конкуренцію.
4. Проблема холодного старту
Автор: Ендрю Чен
Ця книга, яку видадуть лише сьогодні, вже потрапила до списку рекомендацій від Forbes. Її автор — колишній стартапер, а нині інвестор Andreessen Horowitz Ендрю Чен.
Він провів сотні інтерв'ю із засновниками Pinterest, Dropbox, Google та багатьох інших компаній, щоб дізнатися, чи можливо кодифікувати шлях до успіху у створенні та масштабуванні мережевих ефектів.
Чен сформулював етапи, які має пройти кожен продукт, щоб бути успішним: холодний старт, переломна точка, швидкість розгону, удар об стелю та рів. Він дає детальне визначення кожному з етапів та пояснює, як компаніям їх досягти.
5. Невпорядкований космос: подорож у темну матерію, простір-час і нереалізовані мрії
Авторка: Чанда Прескод-Вайнстайн
Зіркова фізикиня-теоретикиня Чанда Прескод-Вайнстайн говорить про дуже різні аспекти фізики: від стандартної моделі фізики елементарних частинок до того, що саме відбувається з меланіном у нашій шкірі, а звідти переходить до актуальних теорій щодо темної матерії.
Прескод-Вайнстайн — одна з небагатьох чорношкірих американок, які здобули PhD з фізики (усього їх наразі менше 100). Її книга не лише про фізику, але й про рівність: авторка розповідає, що наука, як і інші сфери нашого життя, повна сексизму, расизму та дегуманізації.
6. Тисяча мізків: нова теорія розуму
Автор: Джефф Гокінс
Ця книга одночасно потрапила у списки найкращих книг Financial Times та Білла Гейтса. Нейробіолог та комп'ютерний інженер Джефф Гокінс розповідає у ній про нову теорію розуму, яка може докорінно змінити людське сприйняття мозку та майбутнього ШІ.
Головна ідея книги полягає у простому питанні: як саме звичайні клітини мозку створюють розум?
Джефф Хокінс і його команда виявили, що мозок використовує структури, схожі на мапи, для побудови сотень тисяч моделей світу навколо.
Це відкриття дозволяє проаналізувати, як формуються складні думки та яким чином ми сприймаємо світ та себе у ньому.