Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Amazon навчив Alexa імітувати голос померлого родича

Наталія Миронова
Наталія Миронова UGC creator, TikTok blogger&expert
24 червня 2022 2 хвилин читання

Amazon планує дозволити людям перетворювати голоси своїх померлих близьких на цифрових помічників. Компанія розробляє технологію, яка дозволить її цифровому помічнику Alexa імітувати голос будь-якої людини, яку вона чує, на основі менш ніж хвилини наданого аудіозапису.

Про це заявив старший віцепрезидент компанії Рохіт Прасад, передає The Guardian. Він додав, що під час коронавірусу «багато хто з нас втратив того, кого ми любимо».

Хоча термін запуску функції не назвали, базова технологія існує вже кілька років. Компанія провела демонстрацію, в якій голос літньої жінки використали для читання її онуку казки на ніч.

«Ми досягли цього, сформулювавши проблему як завдання перетворення голосу, а не як завдання генерації мови», — повідомив Прасад.

Однак інші технологічні компанії обережно ставляться до того, щоб так легко створювати цифрові голосові двійники: за кілька годин до того, як Amazon оголосила про свої плани, Microsoft опублікувала нові правила етики штучного інтелекту, які затверджують суворі обмеження на те, хто може створювати синтетичні голоси та як їх можна використати. 

«Так можна легко прикинутися диктором і обвести слухачів», — сказала Наташа Кремптон, відповідальний співробітник зі штучного інтелекту компанії.

Пандемія COVID-19 спричинила бум цифровізації. За 2022 рік індустрія посмертних технологій зросла на 194%.

До death tech зараховують застосунки, які створюють посмертні відеоролики про близьких, чатботи для «спілкування» з мертвими родичами та компанії, що видаляють з інтернету дані про людину після її смерті.

Більше про ринок посмертних технологій можна прочитати за посиланням.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Колишній бос Amazon із пристроїв очолить Blue Origin

Богдан Камінський 26 вересня 2023 13:44

Amazon інвестує до $4 млрд в стартап ШІ Anthropic

Юлія Мирська 25 вересня 2023 11:01

Планшет Amazon Fire Max 11 отримав підтримку управління очима

Артем Житкевич 21 вересня 2023 23:00

Штучний інтелект змусив Amazon змінити правила публікації книг

Богдан Камінський 21 вересня 2023 16:10

Amazon впровадить генеративний ШІ в Alexa

Юлія Мирська 21 вересня 2023 11:07