Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Amazon закликає конкурента SpaceX запустити інтернет-супутники

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
2 грудня 2023 3 хвилин читання

Amazon оголосив у п’ятницю, що придбав у SpaceX три запуски ракети Falcon 9, починаючи з середини 2025 року, щоб допомогти розгорнути мережу інтернет-супутників Kuiper роздрібного гіганта.

У заяві Amazon йдеться, що запуски SpaceX забезпечать додаткову потужність для доповнення наявних контрактів на запуск, щоб підтримати графік розгортання супутників проєкту Kuiper. SpaceX має власний широкосмуговий супутниковий парк із понад 5100 космічних кораблів Starlink, які натепер перебувають на орбіті, що робить його конкурентом Amazon.

Торік Amazon купив більшу частину надлишкової потужності західного світу у всіх, крім SpaceX, забезпечивши 68 польотів ракет від United Launch Alliance, Arianespace і Blue Origin для розгортання тисяч супутників для широкосмугової мережі Kuiper. Раніше Amazon уклав контракт з ULA на дев’ять запусків Atlas V для підтримання початкової серії запусків Kuiper, перший з яких стартував у жовтні з першими двома прототипами супутників Amazon Kuiper. More Atlas Vs почне запускати робочі супутники Kuiper наступного року.

Ракета Falcon 9 від SpaceX, найнадійніша ракета-носій у світі, залишилася поза увагою багатомільярдної покупки ракети Amazon. Це призвело до судового позову, поданого у серпні акціонерами пенсійного фонду, який включає акції Amazon. У позові стверджується, що Amazon, її засновник Джефф Безос і рада директорів порушили «свої довірчі обов’язки» і не врахували SpaceX під час закупівлі послуг із запуску.

Крім Atlas V, на який Amazon буде спиратися для запуску своїх перших партій супутників, жодна з ракет, необхідних для розгортання мережі Kuiper, не літала. Виробництво ракет Atlas V згортається, і Amazon їх більше не можна купувати.

Ракета Falcon 9 — єдина ракета, у графіку запуску якої є будь-які відкриття, які можуть компенсувати затримки, спричинені іншими постачальниками запуску Amazon. Цього року SpaceX запустила 88 ракет Falcon 9 або Falcon Heavy і прагне збільшити частоту запусків до одного польоту кожні 2,5 дня у 2024 році. Більшість із цих запусків призначені для власної інтернет-мережі Starlink від SpaceX.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Капіталізація техногігантів перевищує вартість фондового ринку Японії, Франції та Великої Британії

Артем Житкевич 20 лютого 2024 07:00

Джеф Безос продав ще одну порцію акцій Amazon на $2 млрд

Богдан Камінський 14 лютого 2024 14:55

NVIDIA обігнала за капіталізацією Google та Amazon та ненадовго увійшла до топ 4 найдорожчих компаній світу

Богдан Камінський 13 лютого 2024 15:33

Джефф Безос продає акції Amazon приблизно на 2 мільярди доларів

Анастасія Ковальова 11 лютого 2024 13:03

Amazon звільняє сотні працівників в One Medical та Amazon Pharmacy

Юлія Мирська 7 лютого 2024 10:11