Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На акції Tesla очікує найгірший рік, а Маск зосередився на Twitter

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
26 грудня 2022 3 хвилин читання

Вартість акцій Tesla падає, а Ілон Маск продовжує фокусуватися на Twitter. Волл-стріт також стурбована зниженням попиту на електромобілі Tesla.

Акції Tesla Inc. досягли найгірших річних показників за всю історію, оскільки інвестори досі стурбовані правлінням Twitter Inc. Ілоном Маском. Окрім того, попит на електромобілі компанії знизився, повідомляє The Wall Street Journal.

Падіння акцій Tesla знаменує різкий розворот для найдорожчої автомобільної компанії світу. Виробник електромобілів був одним із найбільших переможців автомобільної промисловості на початку 2020-х, періоду, який страждав від дефіциту чіпів, глобальних ланцюжків поставок і зупинок, пов'язаних із Covid-19.

Компанія втратила приблизно 70% своєї вартості після того, як акції досягли історичного максимуму в листопаді 2021 року. Глобальна економічна невизначеність поглиблюється, і споживачі можуть вибирати з-поміж інших електромобілів, що викликає стурбованість Уолл-стріт щодо Tesla. Можливо, компанії доведеться пожертвувати своїм рівнем прибутковості, щоб зберегти темпи зростання.

Падіння цін на акції Tesla випередило падіння на ширшому ринку, а також у багатьох її конкурентів, хоча деякі стартапи з виробництва електромобілів почуваються гірше.

Уолл-стріт знизила свої очікування щодо зростання Tesla цього року після тривалої зупинки найбільшого складального заводу компанії, розташованого у Шанхаї, через Covid. Зараз зростання процентних ставок і глобальна економічна невизначеність викликають занепокоєння щодо того, що попит на нові транспортні засоби може слабшати.

Tesla знизила ціни в Китаї цієї осені та пропонує різні стимули для покупців до нового року. Так, у США Tesla пропонує покупцям певних електромобілів кредит у розмірі $7500 nа 10 тис. миль безкоштовної швидкої зарядки, якщо вони погодяться отримати доставку цього місяця.

Нагадаємо, що Маск продав акції Tesla на суму понад $39 млрд після досягнення піку ринкової капіталізації компанії. Пояснюючи деякі з цих продажів, він вказав покупку Twitter. Мільярдер придбав компанію соціальних медіа за $44 млрд у жовтні, при цьому Twitter взяв на себе борг приблизно у $13 млрд. Ілон Маск сказав, що не буде продавати акції Tesla наступного року.

Продажі Маска розлютили інвесторів, деякі з яких уперше закликали компанію викупити власні акції. Нещодавно він попередив, що було б нерозумно викуповувати акції, а потім потрапити у серйозну рецесію.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

X зробить аудіо- та відеодзвінки доступними лише для преміумпідписників

Богдан Камінський 6 годин тому

Bluesky зафіксував рекордний трафік після заяви Маска про платну підписку на X

Дмитро Мухін 24 вересня 2023 12:59

Toyota розраховує до 2025 року збільшити обсяги випуску електромобілів до 600 тис. одиниць

Артем Житкевич 23 вересня 2023 12:00

Соціальна мережа X вимикає функцію Circles

Юлія Мирська 22 вересня 2023 08:49

Що отримала росія, налякавши Ілона Маска

Владислав Миронович 20 вересня 2023 15:15