Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Айтівці про IT. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
25 вересня 2022 3 хвилин читання

Поговоримо про IT? Бо цього тижня учасники ринку на майданчику «Спільнота» здебільшого зосередилися саме на цій темі.

Пропонуємо вам стислий переказ того, чим жив ринок.

Як трансформується IT-ринок України

Пів року повномасштабної війни росії проти України змінили та змінюють геть усе. У перші місяці війни ринок завмер, але більшість компаній зрештою відновили роботу й бачать в Україні потенціал для продовження та навіть розширення діяльності. 

Однак, як повідомив Delivery Director Levi9 Михайло Григораш, більш вагомий чинник — це уповільнення інвестицій у технологічний сектор по всьому світу. Попри такі перемоги ІТ-сектору, як лідерство за часткою експортних надходжень серед всіх галузей економіки України, деякі міжнародні інвестори вбачають ризики для продовження поточних проєктів чи запуску нових. 

Однак цей час може відкрити для себе нове. Люди та компанії пропонують безліч можливостей для розвитку, опанування нових навичок та професій. Наприклад, якщо жінка мріє увійти в IT, але трохи лячно, топменеджерки IT-компанії GlobalLogic поділилися особистим досвідом кар'єрного шляху в індустрії та рекомендаціями. Налітай!

Якщо мотивації (чи сміливості) досі не вистачає, хочемо нагадати: вплив українських IT-спеціалістів на індустрії можна оцінити у мільярди доларів США. Розробки інженерів роблять людей здоровішими, підтримують якісний зв'язок, забезпечують комфортні та безпечні подорожі. Як саме українські айтівці трансформують світ? Можна прочитати тут.

Також українські айтівці щоденно наближують нашу перемогу. Зокрема, допомагаючи волонтерам допомагати. Ні, це не тавтологія і я не розучилася писати. Я про кейс, як розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ. 

Наближати перемогу України можна різними шляхами: хтось воює на фронті, хтось на кіберфронті, хтось займається волонтерством, хтось тримає економічний тил. Але що робити, якщо внутрішніх сил вистачає тільки на базові речі, а почуття провини від бездіяльності з'їдає? Ні, це не черговий психологічний текст. Я про те, що будь-які кроки важливі. Особливо важливо зараз відмовлятися від російського: продукції, контенту, ПЗ тощо. Одна прослухана пісня російського виконавця = ракета, що прилетить у ваш будинок. Використання російських програм = вбивця, що прийде у вашу родину. Один з «каменів перетину» — російська система 1С. Що з нею не так, чому українці не поспішають від неї відмовлятись, та, найголовніше, чим її замінити? Нам розповів Owner, CEO at WEZOM Cергій Гузенко, а ми передаємо вам.

Перемогу дійсно можуть наближувати маленькі кроки. Тримати у спокої свою кукуху, підтримувати рідних тощо. Ці «маленькі» кроки насправді великі та важливі. А наша зброя — слово. Продовжуємо працювати та пропонуємо й вам долучитися до інформаційної оборони.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 4 грудня 2022 17:00

Безперебійний інтернет, перевірка контекстної реклами, відсталість європейської платіжної інфраструктури. Тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 20 листопада 2022 17:00

На Web Summit мали виступати проросійські пропагандисти. Після розголосу їхню участь скасували

Владислав Миронович 27 жовтня 2022 15:00

Хто найвпливовіші жінки вітчизняного фінтеху, за що дали нобелівку з економіки, як війна змінила корпоративну культуру українських компаній. Тиждень у Спільноті

Владислав Миронович 17 жовтня 2022 11:45

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 3 жовтня 2022 11:10