Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
18 лютого 2022 7 хвилин читання

Великий брат стежить. 10 елементарних речей, неможливих без штучного інтелекту

Попри те що лише 3% українців ніколи не чули про технології штучного інтелекту, більшість із нас погано уявляє, як його використовувати у повсякденному житті. Може здатися, що із ШІ працюють лише великі технологічні гіганти десь там у США.

Проте це не так. Щоденно кожен із нас пліч-о-пліч живе з технологіями ШІ. Вони настільки інтегрувалися у буденність, що складно уявити провідні технології поруч 24/7.

SPEKA зібрала десять речей, які здаються звичними, але неможливі без штучного інтелекту.

Siri, Alexa, Google Home, Cortana та інші голосові помічники допомагають знайти необхідну інформацію, яку користувач просить голосом. ШІ збирає дані на основі людської мови та запитів та використовує її задля кращого розуміння запиту. 

Ба більше, персональні помічники зі штучним інтелектом можуть сприймати голосові команди й перетворювати їх на дії. Наприклад, вони можуть зателефонувати другу, додати елемент до списку покупок, увімкнути музику та багато іншого.

Голосові помічники продовжують удосконалюватися. Наприклад, Cortana від Microsoft збирає та використовує інформацію про місцеперебування пристрою, контакти, голосовий набір, історію пошуку, історію повідомлень тощо. Усе це задля головного завдання Cortana — передбачення потреб користувачів.

Своєрідна кишенькова Ванга на базі ШІ.

Щоранку перша дія багатьох людей — узяти у руки смартфон. Деякі з них необхідно розблокувати за допомогою біометричних даних — Face ID.

Ця функція використовує ШІ. Наприклад, FaceID від Apple може функціонувати у 3D. 

Функція аналізує обличчя користувача розміщує на нього 30 тис. невидимих оку інфрачервоних точок та робить знімок. Після FaceID завдяки алгоритмам порівнює відскановане зображення з тим, за допомогою якого намагаються розблокувати смартфон. 

Apple запевнив, що шанс обманути FaceID — один на мільйон. Після веселої п'ятниці смартфон ймовірно не впізнає власника, але це все-таки краще, ніж розблокування ким завгодно.

Мапи Google та інші схожі застосунки використовують ШІ для моніторингу трафіку. Завдяки цьому користувач отримує інформацію про затори та способи їх уникнути у режимі реального часу.

Таке саме стосується й іншого транспорту. Наприклад, Uber за допомогою ШІ розподіляє замовлення між водіями, визначає ціну та рівень попиту. За допомогою GPS водія та пасажира ШІ визначає час поїздки та очікування авто. 

За словами керівника відділу машинного навчання Uber Денні Ланге, час очікування водія «ґрунтується на даних мільйонів поїздок, що дозволяє Uber враховувати моделі, які відбуваються щодня».

Ні, ми тут ні до чого. А от пошуковик Google дуже активно використовує штучний інтелект. Так, рекомендації під час набору пошукового запиту — це і є ШІ. Ще Google за допомогою штучного інтелекту розшифровує пошукові запити, які написали з помилками. 

А оголошення, які неначе стежать за користувачем? Це теж ШІ. Він аналізує історію пошуку користувача та надає той контент, який буде корисним на думку алгоритмів. Ба більше, Google розуміє підтеми задля надання різноманітного контенту. Наприклад, під час запиту «тренажери для домашніх тренувань» пошуковик розуміє, про що йдеться: бюджет користувача, розмір приміщення та ін.

Ще Google за допомогою ШІ розшифровує пошукові запити, які написали з помилками. Цікава функція https://blog.google/products/search/search-on/ — аналог Shazam. Можна заспівати мелодію, що застрягла у голові, у динамік смартфону, й моделі штучного інтелекту допоможуть підібрати мелодію потрібної пісні.

"Перш ніж переказати велику суму з картки, дочекайтеся дзвінка з нашого банку та дотримуйтеся вказівок", — цей та інші дратівливі способи підтвердження транзакції теж робота ШІ. Це можливо завдяки відстеженню повсякденних транзакцій користувача. ШІ може розпізнати незвичну фінансову операцію та перевірити, чи дійсно вона стосується власника картки.

Деякі застосунки аналізують інформацію задля надання персональних сповіщень про оплату рахунків.

Штучний інтелект використовують у відеоіграх. За допомогою нього якість графіки та динаміки об'єктів суттєво підвищується. 

Також за допомогою ШІ для гравця створюється максимальна реалістичність. Гравець не зможе вгадати алгоритми і сценарії та занурюється у непередбачуваний віртуальний світ. Наприклад, у серії S.T.A.L.K.E.R тварини та монстри живуть незалежно від дій гравця.

Завдяки штучному інтелекту персонажі ігор можуть «вчитися» через дії гравця та відповідно змінювати поведінку й сюжет. Це дає повне занурення у гру та дарує більше емоцій, хоча, звісно, консерватори таку можливість не оцінять.

Штучний інтелект у соціальних мережах не тільки персоналізує рекламні оголошення та відмежовує фейкові новини. Він працює над запобіганням кібербулінгу.

Ба більше, коли ШІ у соцмережах виявляє суїцидальні моделі мислення, він взаємодіє з організаціями з психічного здоров'я, а в окремих випадках зі службами миттєвого реагування. Наприклад, у США завдяки ШІ у Facebook поліція отримала повідомлення про молоду жінку, яка погрожувала завдати собі шкоди. За допомогою пінгу смартфону поліцейські визначили її місцеперебування, доставили у лікарню та врятували життя.

Штучний інтелект використовують і у чатботах. Вони розпізнають слова та фрази, щоб допомагати клієнтам. Наприклад, записатися до перукарні можна не звертаючись до реальної людини. ШІ може імітувати людську мову так точно, що користувач не зможе відрізнити алгоритми від реальної людини.

Прогрес дозволяє поспілкуватися навіть зі своїми мертвими родичами. Але про це ми вже писали тут.

Штучний інтелект допомагає сформувати плейлист, обрати відео у TikTok і знайти цікавий фільм у Netflix. Система рекомендацій компанії заснована на штучному інтелекті. Він використовує історію перегляду — жанри, актори, періоди часу тощо, щоб надати влучні поради з вибору фільму. Вони залежать навіть від пори доби та того, що у який час любить дивитися користувач. Фактично 80% вибору фільмів ґрунтується на рекомендаціях Netflix.

Домашні гаджети стають настільки розумними, що мимоволі починаєш думати про заколот машин. Пилосос розмовляє людською мовою та свариться із Siri, холодильник створює списки необхідних продуктів, термостат регулює опалення, а вимкнути світло можна за допомогою смартфону.

Розумна техніка й надалі буде поширюватися, а ми все-таки сподіваємося, що етичний ШІ не нашкодить людству.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

100 компаній, які розвивають штучний інтелект в Україні

Юлія Даниленко 30 травня 2024 19:00

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 2 години тому

Text-to-image. Як нейромережі навчилися генерувати зображення завдяки NLP

Олександр Тартачний 18 годин тому

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10