Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Угода на десятки мільйонів: концерн HARMAN поглинув український стартап Apostera

SPEKA Media
10 лютого 2022 3 хвилин читання

Концерн HARMAN, що належить Samsung Electronics, купив заснований українцями стартап Apostera. Проєкт розробляє технології доповненої і змішаної реальності для автомобілів і використовує в своїй роботи машинне навчання та комп'ютерний зір. 120 співробітників Apostera приєднаються до департаменту Automotive компанії HARMAN.

Сторони не розголошують фінансові умови угоди. Український Forbes у січні 2022 року оцінював річний дохід Apostera у понад 5 млн євро, а опитані виданням експерти вважають, що компанія коштує від 40 до 100 млн євро.  

Чим займається Apostera

Стартап Apostera запустили у 2017 році 12 вихідців з аутсорсингової компанії Luxoft. Там вони займалися технологіями для автомобільної промисловості. Звідти народилася ідея власного проєкту — Apostera розробляє технології доповненої реальності (AR) для автомобілів. 

Головне завдання Apostera — полегшити життя водіїв. Стартап використовує лобове скло автомобіля як проєкційний екран, який допомагає орієнтуватися на дорозі, не відволікаючись на інші пристрої. 

Окрім «стрілки» навігатора, водій бачить на екрані швидкість руху, ліміти на маршруті, відстань до пункту призначення або наступного повороту. Крім того, система стежить за безпекою — попереджає, якщо ви небезпечно наблизилися до іншого автомобіля або пішохода.

В Apostera працюють понад 120 співробітників у офісах у Києві, Одесі та Санкт‑Петербурзі. Компанія зареєстрована у Німеччині, головний офіс розташований у Мюнхені.

Хто покупець

Концерн HARMAN розробляє технологічні рішення для багатьох галузей, зокрема автомобільної. Понад 50 млн автомобілів у світі оснащені пристроями HARMAN. Концерну належить відомий бренд акустики AKG. У компанії працюють понад 30 тис. співробітників в Америці, Європі та Азії. У 2016 році Samsung Electronics купила HARMAN за $8 млрд. 

Офіційний реліз про угоду повідомляє, що софтверні MR- та AR-технології Apostera дозволять розширити продуктове портфоліо HARMAN для автопрому. 

"Ми пишаємося тим, що приєднуємося до компанії HARMAN, яка очолює цифрову трансформацію світової автопромисловості", — каже CEO Apostera Андрій Голубинський.

Хто заробив на угоді

Окрім засновників проєкту на угоді заробили українські фонди SMRK та ICU, кожен з яких вклав у Apostera по $1 млн. «SMRK інвестував у команду, що вийшла з аутсорсу. В результаті вийшов передовий і дуже актуальний продукт для автопрому. Доказ цього — екзит за 4,5 роки», — пише партнер SMRK Влад Тисленко. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

100 компаній, які розвивають штучний інтелект в Україні

Юлія Даниленко 30 травня 2024 19:00

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 18 годин тому

Text-to-image. Як нейромережі навчилися генерувати зображення завдяки NLP

Олександр Тартачний 3 жовтня 2022 19:00

Meta представила нейромережу Make-A-Video, яка генерує відео за текстовим описом

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 10:05

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Наталія Миронова 28 вересня 2022 16:10