Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Угода на десятки мільйонів: концерн HARMAN поглинув український стартап Apostera

SPEKA Media
10 лютого 2022 3 хвилин читання

Концерн HARMAN, що належить Samsung Electronics, купив заснований українцями стартап Apostera. Проєкт розробляє технології доповненої і змішаної реальності для автомобілів і використовує в своїй роботи машинне навчання та комп'ютерний зір. 120 співробітників Apostera приєднаються до департаменту Automotive компанії HARMAN.

Сторони не розголошують фінансові умови угоди. Український Forbes у січні 2022 року оцінював річний дохід Apostera у понад 5 млн євро, а опитані виданням експерти вважають, що компанія коштує від 40 до 100 млн євро.  

Чим займається Apostera

Стартап Apostera запустили у 2017 році 12 вихідців з аутсорсингової компанії Luxoft. Там вони займалися технологіями для автомобільної промисловості. Звідти народилася ідея власного проєкту — Apostera розробляє технології доповненої реальності (AR) для автомобілів. 

Головне завдання Apostera — полегшити життя водіїв. Стартап використовує лобове скло автомобіля як проєкційний екран, який допомагає орієнтуватися на дорозі, не відволікаючись на інші пристрої. 

Окрім «стрілки» навігатора, водій бачить на екрані швидкість руху, ліміти на маршруті, відстань до пункту призначення або наступного повороту. Крім того, система стежить за безпекою — попереджає, якщо ви небезпечно наблизилися до іншого автомобіля або пішохода.

В Apostera працюють понад 120 співробітників у офісах у Києві, Одесі та Санкт‑Петербурзі. Компанія зареєстрована у Німеччині, головний офіс розташований у Мюнхені.

Хто покупець

Концерн HARMAN розробляє технологічні рішення для багатьох галузей, зокрема автомобільної. Понад 50 млн автомобілів у світі оснащені пристроями HARMAN. Концерну належить відомий бренд акустики AKG. У компанії працюють понад 30 тис. співробітників в Америці, Європі та Азії. У 2016 році Samsung Electronics купила HARMAN за $8 млрд. 

Офіційний реліз про угоду повідомляє, що софтверні MR- та AR-технології Apostera дозволять розширити продуктове портфоліо HARMAN для автопрому. 

«Ми пишаємося тим, що приєднуємося до компанії HARMAN, яка очолює цифрову трансформацію світової автопромисловості», — каже CEO Apostera Андрій Голубинський.

Хто заробив на угоді

Окрім засновників проєкту на угоді заробили українські фонди SMRK та ICU, кожен з яких вклав у Apostera по $1 млн. «SMRK інвестував у команду, що вийшла з аутсорсу. В результаті вийшов передовий і дуже актуальний продукт для автопрому. Доказ цього — екзит за 4,5 роки», — пише партнер SMRK Влад Тисленко. 

Коментарі
Інші матеріали

100 компаній, які розвивають штучний інтелект в Україні

Юлія Даниленко 30 травня 2024 19:00

Штучний інтелект допомагає українському бізнесу швидше переїхати з російського ПЗ

Наталія Миронова 18 травня 2022 18:39

Провідний AI-експерт Apple пішов з компанії через «політику повернення до офісів». Тепер він працюватиме у Google

Роман Судольський 18 травня 2022 11:21

Вовк в овечій шкурі: застосунки для психічного здоров'я жахливо захищають дані користувачів

Наталія Миронова 3 травня 2022 15:09

Штучний інтелект допоміг МВС затримати 200 членів незаконних збройних формувань

Наталія Миронова 26 квітня 2022 10:57