AI у маркетингу та PR: як професіонали використовують інструменти штучного інтелекту у своїй роботі
У сфері PR та маркетингу штучний інтелект став потужним партнером для професіоналів. ШІ допомагає їм розробляти стратегії, створювати класні тексти та брейнштомити.
Штучний інтелект може автоматизувати їхні монотонні повсякденні завдання, створювати статистику на основі даних і персоналізувати спілкування, одночасно сприяючи більш ефективним і результативним PR і маркетинговим кампаніям. Як застосовують ШІ в компанії, яка перша запускає ШІ-інструменти на ринок?
Як використовують ШІ провідні спеціалісти у великих компаніях
Ірена Меркаш, менеджер із комунікацій компанії Microsoft
Ірена Меркаш, менеджер із комунікацій компанії Microsoft регіону Центральної та Південно-Східної Європи, поділилась: «Я пам'ятаю, що починала з простіших завдань, таких як резюме імейлів та підготовка ввічливих відповідей. Тепер я використовую штучний інтелект для більш складних завдань, таких як підготовка промов, генерація токінг поінтс і створення зображень, Q&A документів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
ШІ особливо цінний у мультикультурному середовищі, де контент потрібно швидко адаптувати. Штучний інтелект став моїм улюбленим засобом для мозкового штурму, аналізу висвітлення в ЗМІ та створення контенту. Те, що колись займало години, тепер займає лічені хвилини, що заощаджує мені час для більш стратегічних завдань.
Інструмент Microsoft Copilot, для моїх обов’язків, став дуже важливими, будучи легко інтегрованим у Word, PowerPoint, Outlook тощо. ШІ не просто узагальнює електронні листи — він поєднує внутрішні документи та розмови, щоб запропонувати персоналізовані відповіді, зберігаючи конфіденційність і безпеку. ШІ може швидко переглядати новинні статті, соціальні мережі та відгуки, щоб надати інформацію про те, як надходять повідомлення в режимі реального часу. Це допомагає нам коригувати наші повідомлення на основі реакції аудиторії або дій конкурентів».
Полімнія Суліоті, директор з маркетингу компанії Microsoft
Як ШІ використовує маркетинг в компанії поділилась Полімнія Суліоті, директор з маркетингу компанії Microsoft регіону Центральної та Південно-Східної Європи: «Маркетинг – це одна з дисциплін, яка отримала велику користь від інструментів штучного інтелекту. ШІ може допомогти у створенні контенту не для генерації кращих ідей, а скоріше для того, щоб надихнути людей. Можна стверджувати, що штучний інтелект і люди стануть партнерами у співавторстві.
Ще один аспект, який ШІ покращить — аналіз даних та інсайти. Без даних немає маркетингу, а ШІ зробить аналіз даних глибшим, точним та ефективним. А що є кінцевою метою маркетингу? Охоплення потрібної аудиторії з максимальною персоналізацією.
Штучний інтелект також покращить персоналізацію, зробивши шлях клієнта та досвід ще більш просунутими. З погляду маркетолога, наявність ШІ як «стратегічного партнера» допомагає мені зосередитися на рішеннях на основі даних, нових ідей та створення концепцій, а не на аналізі даних як таких, електронних листах, роз'ясненнях на брифінгах тощо».
Відповіді інструментів штучного інтелекту багато в чому залежать від здатності створювати хороші промпти. Створення хороших промптів є ключовим для максимального використання штучного інтелекту. Загальні промпти, очевидно, залишають багато місця для двозначності. Важливо, щоб промпт був ясним, надавав конкретизацію та контекст. Полімнія Суліоті додала, що зазначення мети промпту допомагає сформулювати її найбільш підходящим способом для її досягнення. У будь-якому випадку, це процес «перевір і навчися», коли ви продовжуєте запитувати, поки не отримаєте бажану відповідь.
ШІ заощаджує час, проте не може замінити людину
Нещодавнє дослідження ранніх адаптерів ШІ інструментів на робочому місці показало, скільки часу штучний інтелект заощаджує їм щодня. Результати вражають — понад 60% перших користувачів штучного інтелекту в галузі кібербезпеки, розробки продуктів і продажів відчули економію до години часу щодня.
У майбутньому комунікацій ШІ відіграватиме ще більшу роль, а інструменти стануть досконалішими та здатними виконувати складні завдання. Штучний інтелект вже полегшує життя на роботі, допомогаючи економити багато часу та зусиль на рутинних та операційних завданнях. Однак людський фактор – креативність, емоційний інтелект та стратегічне мислення залишаться вирішальними. Штучний інтелект може підвищити ефективність і надати цінну інформацію, але він не може замінити унікальні людські аспекти ефективного спілкування.