ШІ-трансформація маркетплейса TemplateMonster.com: як і навіщо ми це робили
Привіт, дорогі читачі! Я Віктор Гожий — COO в TemplateMonster.com, і якщо ви тут, то, напевно, цікавитесь секретами успішного росту та інновацій у веб-індустрії. Як ментор команд та лідерів у prjctr та волонтер фонду People's Project, я присвятив останні 10 років розробці й розвитку проєктів у цій захопливій галузі — від CMS до магазинів і маркетплейсів.

Сьогодні я хочу поділитися з вами нашими успіхами у впровадженні ШІ в процеси і продукти маркетплейсу TemplateMonster. Мені здається, що вже важко уявити світ без штучного інтелекту, він перетворився на невід’ємну частину нашого повсякденного життя, чи то в онлайн-шопінгу, рекомендаціях фільмів (Netflix) або автоматичному заповненні пошукової строки.
ШІ не втомлюється та ніколи не відмовляється від роботи. Тому на запитання «Чи можна проігнорувати штучний інтелект?» відповідь доволі очевидна — це вже частина нашого життя.
Знайомство TemplateMonster зі штучним інтелектом
Наше перше знайомство вражало своєю незвичністю, начебто із чимось невідомим. Тим не менше, він майже повністю захопив нас і наші серця.
Можливо, ви пам’ятаєте ті відео з реакціями, де люди, використовуючи простий промпт «Напиши мені статтю на тему ХХХ об’ємом YYY з використанням ключових слів ZZZ», із захопленням спостерігали, як ChatGPT створює міні-пост на 800 слів за 15–20 секунд. Згодом на сцену вийшли промпти-шаблони, розроблені людьми, які детально вивчили документацію ChatGPT, і вони продавали ці шаблони тим, хто документацію не читав.
Отож, ми провели певний період, випробовуючи можливості ШІ і вирішили поєднати його з деякими з наших маркетингових заходів. Піддатися спокусі штучного інтелекту було надзвичайно просто й це розгортало наш ентузіазм. Проте також став очевидним деякий обсяг проблем і викликів, з якими нам доведеться ще зіткнутися і не раз.
Дві сторони ШІ-медалі
На шляху до інтеграції штучного інтелекту в бізнес важко уникнути перешкод та викликів. Щоб розглянути цю складну картину, давайте звернемось до останніх тенденцій на ринку.
Зміни у великих гравців
На перший погляд, новини про інвестиції в штучний інтелект звучать позитивно. Microsoft, Amazon та Google — це лише кілька прикладів компаній, які зробили ставку на розвиток цієї технології. Але з іншого боку медалі, великі технологічні гіганти також анонсували значні звільнення працівників. Microsoft планує звільнити 10000 осіб, Amazon — 18000, Google — 12000. Це свідчить про необхідність перебудови бізнес-моделей та адаптації до нової реальності.
Подібні новини викликають хвилю тривоги серед копірайтерів і програмістів. Хоча штучний інтелект відіграє більш важливу роль у вирішенні рутинних завдань, невідомо, чи забере AI їхню роботу, але деякі зміни вже помітні.
- У сфері написання текстів AI здатний генерувати статті, блог пости. Однак важливо підкреслити, що штучний інтелект зараз ще далекий від повного розуміння людського контексту, емоцій і тонкощів, властивих людям.
- Схожий тренд спостерігається і у сфері програмування. Штучний інтелект може генерувати код для певних завдань, зменшуючи час, необхідний для розробки програмних продуктів. Проте складні завдання, які потребують творчого падходу, оптимізації та вирішення нелінійних проблем, залишаються у сфері людської експертизи.
Замість того щоби бачити штучний інтелект, як загрозу, можна розглядати його як інструмент, який допоможе автоматизувати рутину.
Тверезий погляд на ШІ
Після першої хвилі ентузіазму, більшість IT-компаній зіткнулися з більш глибокими викликами, пов’язаними зі штучним інтелектом. Ефективність, етика, якість інтелектуальної власності — це лише деякі з питань, які потребують серйозної уваги. Технологія може розкрити свій потенціал тільки за умови вирішення цих питань.
Таким чином, наш підхід і ставлення до штучного інтелекту розвиваються разом із ринком. Це вимагає від нас постійної рефлексії, адаптації та здатності розглядати задачі з різних боків.
Що в цей час робимо ми в TemplateMonster?
Швидкий розвиток штучного інтелекту ставить перед нами питання: «Як адаптувати цю технологію для підвищення якості наших послуг і продуктів?»
Відповідь на це запитання вимагає від нас створення детального роадмапу. Ось, що ми вже робимо.
1. Брейншторм
Ми створили ШІ-розділ на нашій платформі для обговорень, там усі члени нашого холдингу можуть ділитися думками й корисними матеріалами. Це дає нам можливість відчути пульс нашої команди, зрозуміти її потреби й потенціал для інтеграції ШІ.
2. Визначення напрямків використання ШІ
У результаті наших обговорень, ми виділили 3 ключові напрямки, де використання ШІ може допомогти нам досягти більшої продуктивності та якості:
- автоматизація рутинних завдань і оптимізації робочих процесів — це дозволяє нашій команді зосередитися на більш складних та творчих завданнях;
- покращення взаємодії наших клієнтів та авторів із маркетплейсом — від покращення UX сайту до створення більш персоналізованих рішень, ми працюємо над використанням ШІ для створення найкращого досвіду для всіх користувачів;
- дослідження можливості створення нового продукту, який базуватиметься на потужностях ШІ.
3. Дії на майбутнє
Наразі ми на етапі впровадження і аналізу. Адаптувати можливості штучного інтелекту для досягнення наших цілей, — завдання, яке потребує дослідження і експериментів. Ми пильно вивчаємо ринок і технологічні можливості, щоб зробити наші кроки якомога обдуманими та вигідними.
Команда TemplateMonster + ШІ
У своєму прагненні до інновацій ми вирішили спробувати застосувати ШІ в роботі нашої команди. Спершу, ChatGPT підхопив відділ копірайтингу, і це обіцяло бути чудовим вдосконаленням. Проте, усе вийшло трохи не так як ми очікували.

Незважаючи на те, що ChatGPT був створений із метою імітувати людське спілкування, ця мовленнєва модель має деяку кількість недоліків:
- вона не є бездоганною і не завжди здатна надати точні/повні відповіді;
- вона може неправильно інтерпретувати запитання через відсутність попереднього контексту або невірну його інтерпретацію;
- вона не розуміє текст як це робить людина, що може призводити до відповідей, що ніби щось значать, але насправді є лише результатом статистичних зв’язків у текстах.
З усіма цими обмеженнями, важливо розуміти, що ChatGPT не є ідеальним інструментом для всіх завдань. Його можна використовувати як допоміжний інструмент, але завжди треба перевіряти та переробляти згенерований контент перед його використанням.
Блоґінг
Піднімаючи завісу на наш підхід до написання статей, ми вирішили застосувати ШІ для створення нових тем для публікацій на нашому блозі, соцмережах і email розсилка. Ідея полягала в тому, щоб надати нашій аудиторії те, що їй справді цікаво.
Й ось, що відбулося: завдяки використанню AI, ми можемо визначити тенденції і популярні теми, які привернуть увагу наших клієнтів і читачів. Наша аудиторія отримує контент, який насправді цікавить її, завдяки аналізу контенту й попередніх реакцій.
Такий підхід доє змогу нам стати ближчими до наших клієнтів і забезпечити їх інформацією, яка дійсно важлива. Ми розуміємо, що маркетинг має бути націленим на потреби аудиторії, і завдяки ШІ ми здатні відповісти на цей виклик більш точно та ефективно.
Outreach
Також, наші аутрічери почали активно використовувати ChatGPT особливливо для написання персоналізованих листів. Ми також помітили, що інші аутрічери також активно використовують ChatGPT і зазвичай не дуже переймається якістю тексту листа який генерить ШІ. Також нам на блог часто надсилають гостьові статті, і десь 95 % з них ШІ-згенерені. Ми використуємо тулзи накшталт contentatscale.ai, copyleaks.com, zerogpt.com для аналізу текстів.
Один із наших редакторів розповів досить комічну історію. Суть її полягає в тому, що до нього звернувся ноунейм аутрічер і запропонував статтю, яка, як він стверджував, була на 100 % унікальною і написаною людиною. Проте після перевірки тексту виявилося, що він насправді на 100 % написаний ШІ. Тому аутрічеру було відмовлено, з умовою, що статтю має переписати людина.
Після пʼятої спроби переписування тексту аутрічер втратив терпіння і запитав нашого редактора, чи не може він сам переписати цю статтю, бо «вже немає сил терпіти ці пекельні борошна». 🤣
Імплементація ШІ в пошук маркетплейса
На нашому маркетплейсі через пошук можна знайти будь-який доступний продукт, однак у нього є певне обмеження, юзер може здійснити пошук, лише за ключовими словами, описами або мета даними, які вводить автор.
Практика показує, що деякі автори настількі ліниві, що навіть не хочуть писати опис продукта довший за одне речення. Тому ми вирішили, що це саме та больова точка, де ШІ зможе допомогти. Й ось як.
Чому б не розповісти більше про продукт, ніж нам розповідають автори? Багато авторів заповнюють заголовок і опис, але що буде, якщо ми могли б надати більше інформації і цим покращити якість нашого пошуку?
І саме так виникла ідея взяти зображення продукту, завантажити його в ШІ інструмент і отримати набір тегів або міток, на основі яких вподальшому можна згенерувати додатковий опис. На основі всіх цих даних (які генерує ШІ) ми можемо розширити нашу базу для пошуку і зменшити кількість порожніх пошуків.
Давайте візьмемо як приклад цю картинку продукта.

На ній ШІ може визначити, що там зображено шось схоже на:
- A black and orange fish;
- A group of black and orange fish;
-
A black circle with orange and white triangles;
- A logo of a fish;
-
A black and white pattern;
-
A black and orange diamond shapes;
-
A black and white pattern;
-
An orange and white logo.
Або, навіть те, що ніхто б і не помів, як наприклад, риба, яку сам автор міг не вказати в описі.
Для визначення найкращого ШІ інструменту, ми провели ретельний аналіз ШІ рішень із різними функціями.

Ми розглянули шість різних інструментів, середня ціна не перевищує $15 за 10000 запитів (до речі, у деяких інструментах ціна зменшується зі збільшенням кількості запитів).
Наші кроки в застосуванні ШІ-пошуку
З інструментів, які ми тестували, ми обрали Azure, оскільки він може генерити теги із зображень і створювати з них опис. Однак цей підхід не є бездоганним і включає в себе кілька нюансів і проблем.
- Модерація результатів генерації — потрібно уважно контролювати та модерувати згенерований вміст.
- Співвідношення між зображенням продукту та його тематикою — це важливо, щоб забезпечити відповідність зображення і його описа.
ШІ-пошук, що далі?
Наша подорож у світ ШІ цікава не тільки тим, що ми вже досягли, але й тим, наскільки далеко ми готові зайти. Ми прагнемо зробити цей шлях доступним для всіх наших продуктів і починаємо цю подорож з амбіційними планами.
- Розширити функціональність для всіх типів продуктів
Наш перший крок — впровадження функціоналу для всіх видів продуктів, які ми пропонуємо. Ми намагаємося діставати теги для кожного продукту, незалежно від його типу. Це не тільки розширює можливості нашого пошуку, але й дає змогу кожному користувачу знайти те, що йому потрібно, навіть якщо це важко описати словами.
- Аналіз аудіо та відео контенту
Наше прагнення не обмежується текстовими даними. Ми також плануємо аналізувати аудіо і відео контент для того щоб отримати додаткові мета-дані. Це дозволить нам отримати більше інфи про продукти, які складаються не тільки зі слів, але й зі звуків і образів.
- Локалізація тегів
Ми прагнемо зробити наш пошук доступним для користувачів різних регіонів, і для цього ми плануємо локалізувати теги. Отримані від AI теги будуть доповнені перекладами, щоб охопити локальний пошук. Це розширить географію і зробить його більш доступним для користувачів із різних частин світу.
Розширення хмари тегів
Щоб зробити наш пошук ще точнішим, ми плануємо розширити наше облако тегів. Використовуючи раніше згенеровані теги, ми створюватимемо синоніми за допомогою ChatGPT. Це допоможе зменшити кількість порожніх пошукових результатів і забезпечить користувачів більш точними та релевантними результатами пошуку.
Глобальна ціль — зробити пошук продуктів більш точним, розширити його можливості та забезпечити більше корисної інформації нашим користувачам.
AI Assistant — помічник для авторів
У нашому невпинному пошуку поліпшень, ми вирішили використати сили ШІ, щоб надати нашим авторам і клієнтам більше зручності та якісних рішень. Ми впевнені, що розумна технологія, може робити наші продукти та сервіси ще кращими.
Один із наших успішних впроваджень це AI Assistant, який став справжнім творчим партнером для наших авторів.

AI Assistant не лише спрощує пошук, але й допомагає авторам заощадити час для розробки й покращення продукту. Власне, як це працює?
AI Assistant «читає» назви товарів і автоматично пропонує релевантні теги. Замість того, щоби перевіряти сотні категорій, ви можете в один клік сгенерувати релевантні теги до вашого продукта.
Він також готовий допомогти в створенні унікального опису. Усе що треба це використати один із запронованих промптів, і ваг асистент створить опис на їх основі. Це не лише заощадить час, але й гарантує високу якість опису.
А ще, AI Асистент генерує короткі описи (excerpts) з ваших повних описів товарів. Це допомагає користувачам швидко зрозуміти, що саме представляє собою товар без необхідності докладного вивчення тексту. Тут можна детальніше почитати про те, як працює помічник для авторів.
Фінальні тези
Переваги використання ШІ
-
1
ШІ дозволяє нам автоматизувати рутинні та часом нудні процеси, вивільняючи час для більш креативних завдань.
-
2
ШІ допомагає нам адаптувати наші продукти та сервіси до потреб клієнтів, роблячи їх більш релевантними та вдосконаленими.
-
3
ШІ допомагає нам оперативно генерувати ідеї та приймати рішення, збільшуючи ефективність наших бізнес-процесів.
-
4
Завдяки навчанню штучного інтелекту, ми можемо постійно вдосконалювати свої процеси та адаптувати їх до змінних умов.
Виклики використання ШІ
-
1
Реалізація та впровадження ШІ-технологій може бути вартісним процесом, що вимагає вкладання додаткових ресурсів.
-
2
Інтеграція ШІ в існуючі бізнес-процеси може бути складною, а також може знадобитись нова команда фахівців.
-
3
В деяких сферах ШІ може бути неефективним або недієвим, а також він не має емоційного інтелекту.
-
4
Використання ШІ може вплинути на зміни в організаційній структурі та призвести до втрати деяких робочих місць.
Незважаючи на виклики, які ми зустріли на шляху впровадження AI в нашій команді, ми залишаємося пильними та рішучими впроваджувати інновації, які принесуть нам результати і вдосконалять продуктивність маркетплейсу.
Дякую за увагу, до зустрічі в наступній публікації.
P.S. Також можете підтримати донатом актуальні збори на People’s Project.