Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

8 грудня лівий берег Києва отримує лише 30% потрібної електроенергії

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
8 грудня 2022 2 хвилин читання

8 грудня у мешканців лівого берега Києва продовжують діяти тривалі відключення світла. YASNO пояснює, чому так відбувається.

7 грудня максимальне споживання у столиці зросло на 7% порівняно із 6 грудня. Зараз забезпечується орієнтовно 70% потреб житлових будинків, але продовжують діяти екстрені відключення. На лівобережному Києві побутові клієнти отримують лише до 30% від потреб, тому що досі ремонтують один із комунальних об'єктів генерації. Водночас мережі від інших джерел генерації перевантажені і не можуть передати достатньо енергії лівобережним районам. Терміни відновлення наразі не визначені, повідомив головний директор YASNO Сергій Коваленко. 

Окрім того, Коваленко розповів, чому зараз трапляється багато локальних аварій:

  • Не спрацьовує автоматика. З диспетчерської вмикають певні черги, але автоматика у деяких трансформаторних підстанціях видає помилку, тож мешканці залишаються без світла. Фахівці ДТЕК «Київські електромережі» їдуть до таких будинків і підключають їх вручну. Ситуацію погіршує погода.
  • Зростає кількість інших аварій. Система має працювати стабільно, вона не розрахована на таку велику кількість увімкнень/вимкнень. Тому не витримує такого навантаження на 100%.
  • Після тривалих відключень виникає відкладений попит, коли одразу після підключення споживання зростає в рази. Люди намагаються встигнути зробити багато справ. Через це замість трьох черг, іноді можливо увімкнути лише одну. І така ситуація може тривати протягом кількох днів.

Дві з цих причин пов'язані з користуванням. Тому енергетики просять відповідально ставитися до звичок використання електроенергії, бо від цього залежить швидкість відновлення інфраструктури.

Нагадаємо, що після останнього масованого ракетного обстрілу 5 грудня в Україні виникли проблеми з енергетичної системою. Країна-терорист влучила в об'єкти критичної інфраструктури. Через це кияни та мешканці інших регіонів України продовжують жити в умовах екстрених відключень світла.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У застосунку «Київ Цифровий» з’явилася офлайн-мапа укриттів: як подивитись

Максим Красіков 2 червня 2023 19:23

Нічний обстріл Києва 1 червня: що відомо

Ганна Гілова 1 червня 2023 09:17

Нічна атака на Київ 30 травня: що відомо

Ганна Гілова 30 травня 2023 08:44

Ракетний обстріл 29 травня: що відомо

Ганна Гілова 29 травня 2023 12:51

Київ очима штучного інтелекту. Майдан, метро, каштани та київська перепічка

Єлизавета Гогілашвілі 28 травня 2023 08:30