Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шість кроків до запуску соціального проєкту

Olha Kobylinska
Olha Kobylinska AcademyOcean
12 жовтня 2022 10 хвилин читання

Більшість початківців вважають: якщо у тебе з'явилась ідея та є команда, можна хоч завтра запускати проєкт. Це поширена помилка, без тактики й стратегії нічого не вийде. Створити якісний та цілісний проєкт нелегко, але можливо, якщо правильно підготуватись. 

CMO компанії AcademyOcean Андрій Бизов та маркетолог Діана Стоянова розповідають, як знайти аудиторію i партнерів, створити маркетинговий план та масштабувати проєкт.

Отже, у вас є ідея. Круто! Що далі?

Крок 1.  Дослідіть, чи справді ваш проєкт потрібний

Перше, що ви повинні зробити, це витратити час на обмірковування причин та цілей для створення проєкту. Визначити цільову аудиторію, спікерів та партнерів.

Без розуміння цілей проєкту ви не зможете обрати правильний напрямок руху.

Якими можуть бути цілі?

 • Підтримка запуску нового продукту.
 • Підвищення упізнаваності бренду.
 • Генерація лідів.
 • Навчання цільової аудиторії, як користуватися вашим продуктом.

Опишіть, для кого ви створюєте проєкт, та чому він буде цікавий людям. Усе має поєднуватися з експертизою вашої команди. 

За яким принципом обрати цільову аудиторію?

Ми допомагаємо впроваджувати e-learning у компаніях, маємо досвід у створенні корпоративної культури. Співпрацюємо з експертами у сфері HR та L&D по всьому світу, постійно беремо у них інтерв'ю для нашого блогу — у цьому наша експертиза.

Цільова аудиторія бізнесу:

 • HR та L&D;
 • CEO, CMO, COO, засновники компаній;
 • усі, хто має справу зі створенням, імплементуванням корпоративної та навчальної культури у компаніях.

Отже, ми допомагаємо тим, хто є цільовою аудиторією бізнесу через експертизу, яку маємо.

Як зрозуміти, що проєкт буде актуальним для аудиторії?Зробити дослідження.

Це дослідження згодом допоможе вам у другому кроці.

Вам потрібно знайти те, що болить у цільової аудиторії та запропонувати їй розв'язання проблеми. Як ми знайшли, що болить:

За результатами опитування, проведеного групою «Рейтинг», серед тих, хто мав роботу до війни наразі працюють 59%. З них повноцінно – 34%.  Натомість зросла кількість тих, хто роботу все ж таки втратив — з 35% у червні до 39% у липні. 

Визначаємо мету проєкту:

 • 1
  надати українським фахівцям можливість безоплатно навчатися у глобальних експертів та допомогти побудувати в Україні найкращу світову культуру роботодавців; 
 • 2
  допомогти бізнесу адаптувати працівників до кризи.

Переходимо, мабуть, до найважчої частини.

Як знайти спікерів чи партнерів?

Зберіть список лідерів думок та відомих інфлюенсерів у вашій сфері. 

 • Почніть з логічного варіанту — пошуку у Google (це можуть бути статті з рейтинговими списками, спікери вже існуючих профільних івентів тощо). 
 • Ще одне джерело потенційних спікерів — тематичні платформи. У нашому випадку, це LinkedIn learning, Udemy, Coursera, де є відомості про авторів.

Де шукати контакти?

Найкращий спосіб розказати про свою експертизу — соціальні мережі, це водночас і спосіб зв'язку.

Для збору контактів дуже зручно працювати з LinkedIn. Там є багато відомостей про експерта та бувають вказані контакти для зв'язку. Крім цього, алгоритми LinkedIn виводять подібні профілі або контакти осіб, на той профайл якій ви переглядаєте. 

Корисно мати декілька каналів зв'язку. Наприклад, електронну пошту можна знайти за допомогою спеціальних сервісів, таких як український Snovio чи глобальний  Rocket Reach.

Крок 2. Напишіть потенційним спікерам

Настав час переконатися, що у вас є перші спікери та партнери. 

Виступ спікера має ефект сніжної кулі — першого важко знайти та вмовити приєднатись до проєкту, але згодом кількість варіантів зростатиме.

Дуже важливий меседж з яким ви прийдете до потенційних спікерів. 

 • Опишіть мету й місію вашого проєкту.
 • Розкажіть, що виступ спікера дасть для нього самого, а що отримають учасники івенту.
 • Намагайтеся у першому імейлі не просто зацікавити спікерів проєктом, але й зробити їх більш лояльними. Для цього ваш меседж має бути персоналізованим для кожного (не стандартним для усього списку!).
 • Виділіть час, щоб дізнатися більше про експерта та знайти «ice breaker».

Наприклад, для авторів з LinkedIn Learning ми зробили скріншоти відгуків під їх курсами, показавши що цікавимося їх роботою і тому хочемо запросити взяти участь у соціальному проєкті.

Це лише один з прикладів, впевнені, можна знайти підхід до кожної людини.

Крок 3. Зробіть маркетинговий план

Багато людей витрачають надмірну кількість часу на планування кожного аспекту свого заходу, але нехтують маркетингом. Це просто не спрацює, якщо люди не дізнаються про вашу подію. Зосередьтесь на ефективних, економних маркетингових зусиллях, які не забирають багато часу. 

 • Зробіть поштову розсилку по цільовій аудиторії вашої компанії. Наприклад, за допомогою Reply або Lemlist.
 • Розкажіть про проєкт у соціальних мережах компанії.
 • Напишіть у різні телеграм-канали, розкажіть про запуск проєкту. Попросіть поширити вашу новину.
 • Напишіть у різні медіа та намагайтесь отримати безкоштовні публікації там. Обирайте медіа схожі за тематикою на ваш проєкт та шукайте журналістів, які щось подібне уже писали.
 • Створіть захід на Facebook Events, та особливо Linkedin Events — це дуже недооцінені інструменти.
 • Після перших успішних івентів та публікацій зберіть список потенційних партнерів та напишіть листи із пропозицією підтримати проєкт. 

Завдяки такій стратегії наш проєкт підтримали: міністерства культури та інформаційної політики, Work.ua і Robota.ua, Hurma та інші. 

Після проходження та виконання активностей із цього списку ви зрозумієте, чи проєкт дійсно цікавий та чи має право на існування.

Крок 4. Розробіть брендинг свого проєкту 

Дуже важливо мати індивідуальність у бренді, щоб допомогти події залишатися в центрі уваги цільової аудиторії. Загалом, бренд події має відповідати бренду вашої організації. Ви повинні враховувати:

 • Назву події. Це дуже важливо, оскільки це перше, що побачать ваші учасники.
 • Логотип, фірмові кольори та інші елементи дизайну. Вони мають добре поєднуватися з елементами дизайну вашого бізнесу.
 • Оформлення на місці: вивіски, підпис електронної пошти, менші візуальні деталі та рекламні матеріали.

Чому ми обрали для проєкту назву Coaching for Ukraine? 

Відповідь саме в місії та суті проєкту. Наша мета надати можливість українським HR та L&D навчатися (Coaching — це один з ефективних способів навчання) у кращих світових експертів й підтримати їх у такий спосіб під час важких для країни та усіх компаній часи.

У візуальному оформленні ми дотримувалися айдентики AcademyOcean, використовуючи кольори та стиль із брендбуку. А головний візуальний елемент проєкту — мапа світу, як символ глобальної підтримки України, адже спікери проєкту дійсно з різних куточків світу.

Крок 5. Запустіть пілотну версію проєкту та зробіть висновки  

Важливо обрати канали для комунікації з аудиторією, де ви зможете постійно тримати зв'язок, запрошувати на наступні події, відповідати на питання та отримувати фідбек.

Інструментом, у якого найвищий відсоток відкриття повідомлень та залученість є чат-бот для телеграм/вайбер. Для його створення є безліч сервісів, наприклад українські Smart Sender та Leeloo, серед глобальних — Manychat.

Основні переваги чат-ботів:

 • автоматизовані розсилки;
 • можливість писати масово на всю аудиторію одразу;
 • аналітика.

Ми робили свої перші висновки після івенту саме за допомогою статистики з чат-бота  та аналізували кількість підписників і кількість відвідувачів вебінару. 

Додатково ми використали інструмент опитування в Академії створеній на платформі AcademyOcean LMS. Це дало змогу оцінити, чи правильно обрано спікера та чи задоволені учасники рівнем організації.

Крок 6. Як масштабувати івент?

Якщо ви побачили, що проєкт гарно сприймається аудиторією та приносить користь компанії — це ознака, що він має потенціал для масштабування.

Тут основні задачі:

 • нарощувати й утримувати аудиторію учасників;
 • знайти нових спікерів;
 • знайти нових партнерів для підтримки проєкту.

Аудиторія. Контакти зібрані у чат-боті й інших каналах комунікації можна використати для підтримки зворотного зв'язку. 

Наприклад, ми крім нагадувань про коучинг-сесії надсилали у чат-бот посилання на курси в академії, відеозаписи коучинг-сесій та іншу корисну інформацію. Це допомагає утримати учасників, які вже приєдналися. 

Для пошуку нових учасників гарно працюють публікації та пости медіа партнерів, а також пошук ЦА в LinkedIn та подальші охоплення розсилки за допомогою поштових сервісів. 

Спікери. У нас чудово спрацювали рекомендації експертів, які вже приєдналися до проєкту (таким чином до нас вже долучилось більше ніж 10 нових спікерів). 

Після кожного вебінару, івенту чи лекції —  звертайтесь до ваших спікерів з проханням розповісти своїм колегам про проєкт. Це може бути пост у соцмережах з закликом приєднатися, або особисті повідомлення. Головне, що така рекомендація працює набагато краще ніж «холодний» лист від організаторів.

Партнери. Партнерів в першу чергу цікавлять 2 фактори: 

 • 1
  Потенціал проєкту — досягнення, розмір аудиторії, кількість спікерів, кількість івентів.
 • 2
  Соціальна складова — місія та мета проєкту. 

У своєму запиті на партнерство зверніть на це увагу та покажіть цінність проєкту.

Створення успішного заходу може завдати багато клопоту, але ви отримаєте від нього стільки, скільки вкладете. Організовуючи його вимірним і цілеспрямованим способом, ви можете розраховувати на те, щоб отримати корисну інформацію, яка допоможе будувати ваші майбутні стратегії: чи це організація заходів, розвиток бізнесу, аналіз аудиторії. 

Мета полягає в тому, щоб охопити потрібних людей, запропонувати правильні стимули та зробити це в потрібний час. Ефективне вирішення організаційних завдань дозволить вам зосередитися на отриманні максимальної користі від вашого проєкту, як для себе, так і для учасників.

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура: інвестиції в Європі, актуальні оцінки стартапів та багато Q3-звітів з різних індустрій

Владислав Миронович 2 години тому

Українські олігархи за часів війни: пристосування до нових реалій

Владислав Миронович 4 години тому

Сенситивність у мережі: як та чому Meta банить публікації про війну

Богдан Сухомлин 6 грудня 2022 17:15

Поради юриста: як правильно обрати франшизу

Христина Коновалова 6 грудня 2022 16:13

Що робить і скільки платять: головні питання про роботу Project Manager в ІТ-компанії

Олександра Стеценко 6 грудня 2022 15:45