Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні з'явився тестовий майданчик 5G. SPEKA розповідає, як відбулося відкриття і чим зв'язок п'ятого покоління може допомогти бізнесу

SPEKA Media
29 жовтня 2021 4 хвилин читання

28 жовтня 2021 року в інноваційному парку UNIT.City запустили тестовий технологічний майданчик 5G Lab. Це спільний проєкт Мінцифри, «Vodafone Україна», Huawei та UNIT.City.

На території лабораторії усі охочі громадяни зможуть дізнатися про технологію та впевнитися, що з 5G  можна жити без шапочки з фольги, а підприємці  — протестувати свої ідеї та інноваційні рішення.

Протестувати швидкість 5G та наочно побачити, як працює технологія, зможе кожен охочий, але за попереднім записом. Редакція SPEKA відвідала відкриття 5G Lab. Під час презентації швидкість 5G-інтернету в тестовій зоні перевищила 1,6 Гбіт/с.

На першому етапі впровадження 5G найбільшу користь технологія зможе принести бізнесу та державним установам. Учасники тестування описали редакції SPEKA декілька сценаріїв використання зв'язку п'ятого покоління. Розповідаємо найцікавіше.

5G та віддалене керування механізмами

За словами директора з інновацій та співзасновника Sensorama Кирила Покутного, з лабораторії можна буде віддалено керувати технікою, механізмами та транспортом через шолом віртуальної реальності. Технології віддаленого оброблення графіки та 5G дозволяють транслювати будь-який контент: 3D-візуалізацію, відео у форматі 360 або волюметричне відео (тривимірні голограми). Трансляція відбувається з мінімальною затримкою. 

5G та порятунок життів

Зараз тестують рішення, яке дозволить передбачати ситуацію на дорогах з допомогою 5G: збирати інформацію про місцерозташування автомобіля та його швидкість, прогнозувати рівень безпечності ситуацій та надсилати дані у вбудований дисплей автомобіля.

Технологія дозволятиме передбачати ситуацію на дорозі на кілька секунд наперед. Щоб попередити водія про можливе зіткнення, є 100 мілісекунд, далі зіткнення стає неминучим. За словами Кирила Покутного, зараз затримка передання даних у мережі 5G становить від 5 до 15 мілісекунд, тож використання технології допоможе суттєво зменшити кількість ДТП. 

«Технології 3G та 4G теж допомагали збирати інформацію про учасників руху на дорозі. Унікальність технології 5G в тому, що вона може робити це одночасно з багатьма учасниками руху та мінімальними затримками. Цінність цієї інформації у тому, щоб ухвалювати рішення у режимі реального часу, прогнозувати, чи є небезпечні ситуації, та сповіщати водіїв», — розповів молодший віцепрезидент з інжинірингу GlobalLogic Ярослав Ніжник.
Ярослав Ніжник

Перспективи 5G в Україні

За словами заступника міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександра Шелеста, для широкого впровадження 5G в Україні необхідно два кроки. Перший — вивільнити частоти. В Україні зволікають зі звільненням частот, на яких у Європі дуже давно працює 5G. У нас вони досі зайняті аналоговим телебаченням. Україна зобов'язалася вивільнити ці діапазони ще у 2019 році, але терміни постійно переносяться.

«Це пояснюється об'єктивними причинами — агресією з боку РФ, а отже, необхідністю гарантувати інформаційну безпеку. Але сьогодні технології дозволяють робити це з використанням меншої смуги, а звільнені частоти передавати для якісного мобільного зв'язку», — розповів він.
Ярослав Ніжник

Наразі вивільнення частот під 5G заплановане на 2022 рік. Шелест сподівається, що наступного року проведуть тендери і оператори почуть будівництво мереж.

Другий крок — стимулювати попит на цю технологію, оскільки вона нова, а необхідне обладнання дороге.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Про бронювання та мобілізаційні завдання, перереєстрацію, релокацію та інші юридичні болі ІТ-компаній

Катерина Венжик 16 вересня 2022 17:34

Мінцифри запускає безоплатні вебінари з ділової англійської для бізнесу

Ірина Маринюк 23 серпня 2022 16:47

Мінцифри оголосило прийом заявок до освітньої програми IT Generation: як податися

Євген Муджирі 8 серпня 2022 14:04

Мінцифри запустило збір цільових донатів UNITED24: обрати можна з 11 потреб

Євген Муджирі 28 липня 2022 12:06

Пошуки команди до Армії дронів, жінка у GTA та інвестиції у стартапи. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 28 липня 2022 09:09