Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

57% українців пережили травматичну подію від початку війни. Про ПТСР, травму та платформи для допомоги

Ігор Никифорчин
Ігор Никифорчин Директор з медичних питань фармацевтичної компанії "Дарниця"
6 вересня 2022 3 хвилин читання

Згідно з дослідженням Gradus Research*, 57% українців повідомили, що протягом останніх шести місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася них самих та їхніх близьких.

Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців сходу України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за час війни: 60%, 66% та 72% відповідно.

Найчастіше ці люди помічали у себе такі симптоми, як підвищений рівень тривожності (68%), порушення сну (65%) та перепади настрою (61%).

Загальна кількість людей з розладами психічної сфери передбачувано зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Третина з тих, що шукали допомогу, зверталися до сімейних лікарів. Саме тому компанія «Дарниця» почала проводити медичні вебінари для первинної ланки медичної системи із залученням провідних експертів із психіатрії. Сімейних лікарів навчатимуть діагностиці та основам лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стресового розладу (ПТСР).

Адже по допомогу до сімейних лікарів буде звертатися більшість наших співвітчизників, це буде передова у боротьбі за ментальне здоров'я.

При цьому тільки кожен п'ятий з тих, хто шукав професійну допомогу, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути упереджене ставлення до ментальних захворювань і їх стигматизація. На жаль, уникання професійної допомоги може тільки погіршити стан справ.

Серед тих, хто не звертався по професійну допомогу, трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів.

Ще 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а приблизно 47% не шукають допомоги взагалі.

Сьогодні вкрай важливо, щоб українці мали доступ до якісних інформаційних ресурсів, які допомогли б їм правильно оцінити ситуацію і вчасно звернутися до спеціаліста. З огляду на те, яка частка українців зіткнулася з травмою, ми створили інформаційну платформу про ПТСР** для лікарів та пацієнтів. У майбутньому плануємо розширити тематику до всього спектру проблем ментального здоров'я. 

Попри високий відсоток людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13% з них зверталися по професійну допомогу. Такий стан справ потребує активізації загальноосвітньої роботи серед населення, бо вчасна професійна допомога зменшує ризик хронізації та/або прогресування хвороби. 

*Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 1000 інтерв'ю, чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають у містах з населенням 50 тис. жителів і більше, 19-20 серпня 2022 року.

**Платформа є інформаційною і в жодному разі не призначена для самодіагностики та самолікування. За наявності симптомів зверніться до фахівця.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українці можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу на платформі UA Mental Help

UA 🇺🇦🌿 17 вересня 2022 11:33

Чи повернуться українці, що виїхали під час війни, на батьківщину: думки психологів HoldYou

Hold You 12 вересня 2022 12:51

У МОЗ розповіли про корисні онлайн-сервіси для отримання безкоштовних ліків та обстеження

Євген Муджирі 6 вересня 2022 11:44

Психологія війни, ідеальний чатбот, рецепт співпраці бумерів та зумерів, навчання в ІТ. Тиждень у спільноті

Юлія Даниленко 4 вересня 2022 15:46

Як виховувати дітей, говорити з чоловіками на фронті та реагувати на срачі у соцмережах. Розповідає психолог

Наталія Миронова 29 серпня 2022 19:06