Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

5 завдань у вашому бізнесі, які вирішать віддалене адміністрування IT-інфраструктури

Спекотне промо
Спекотне промо
6 хвилин читання
Фото надане партнером Фото надане партнером

Для роботи в режимі 24/7 підтримкою вашої IT-інфраструктури повинні займатися щонайменше 5 технічних фахівців. Зекономити не вийде, ми перевірили: врахували 40-годинний робочий тиждень, вихідні, відпустку та форс-мажори на кшталт лікарняних. Навіть без урахування разових витрат на найм, онбординг та підвищення кваліфікації фінансове навантаження виглядає значним навіть для великого бізнесу, не кажучи вже про СМБ. Якщо ресурсів на свою команду немає, але є IT-сервіси, які повинні працювати безперервно, можна делегувати адміністрування ІТ-інфраструктури  постачальнику хмарних послуг. Так ви отримаєте значно більше, ніж просто економію на штатних фахівцях.

Головна проблема — дефіцит кадрів

Попри суттєві коливання на ринку праці цінні технічні фахівці досі в дефіциті. Винаймати їх складно і дорого, тим більше, що все частіше вони віддають перевагу віддаленим вакансіям. А попередні співробітники, яких закликали до лав ЗСУ, часто просто не встигають передати справи наступним. Зі схожими проблемами зіштовхнулися й аутсорсингові IT-компанії: тепер їхній ресурс на адміністрування клієнтських інфраструктур також обмежений. Продуктивність падає, часто з’являються помилки через «людський фактор», який стає причиною 24% усіх випадків втрати даних та 95% інцидентів із кібербезпекою за версією worldmetrics.org .

Для компаній із «наземною» IT-інфраструктурою зазначені вище проблеми будуть актуальними як мінімум до завершення війни. А частина факторів впливатиме і пізніше: наприклад, багато бізнесів так і не зможуть виділяти ресурси на утримання штату з 5 фахівців задля підтримки сервісів, що працюють 24/7.

Реальним виходом у цій ситуації може стати перенесення IT-інфраструктуру в публічну або приватну хмару та делегування завдань з адміністрування (всіх або більшості) команді постачальника послуги. У такого рішення набагато більше плюсів, ніж здається на перший погляд.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Фото надане партнером Фото надане партнером

Які вигоди від віддаленого адміністрування отримує бізнес

Перша — це зниження витрат на персонал. Послуги  техніків хмарного провайдера, які моніторитимуть IT-інфраструктуру та одразу включатимуться в роботу при настанні інцидентів, коштуватимуть щонайменше у два рази менше найму все тих же п'ятьох фахівців (навіть двох, якщо рахувати за середніми ринковими тарифами).

Друга — швидкість реагування на інциденти. У деяких провайдерів співробітники підтримки доступні в режимі 24/7 та відповідають на заявки протягом декількох хвилин. Якщо інцидент складний і оператор першої лінії не має достатньо компетенцій, він оперативно передає завдання вузькому фахівцю.

Третя — гарантоване виконання обсягу робіт, зафіксованого у договорі. У будь-якому разі клієнт платить за результат і не витрачає час на організаційні питання на кшталт найму, організації робочого місця, навчання, пошуку заміни у разі невиходу співробітника на роботу тощо.

Четверта — високий рівень IT-експертизи. Справжніх профі мало і коштують вони недешево. В історії з віддаленим адмініструванням можна отримати доступ до фахівців високого рівня, не наймаючи їх до штату. Крім того, вони з високою ймовірністю вже мають досвід вирішення завдань, подібних до вашої, адже стикалися з різноманітними клієнтськими проєктами.

П'ята — можливість відмовитися від непрофільних IT-завдань на користь більш пріоритетних. Наприклад, IT-відділ може розпочати розробку нових сервісів або запустити мобільний додаток для більшої зручності користувачів замість того, щоб займатися рутиною.

Досвід наших клієнтів підтверджує, що всі ці правила дійсно працюють. Особливо актуальною є послуга віддаленого адміністрування, для яких IT не є основним напрямком, але є й такі, чиї сервіси мають бути доступними цілодобово — наприклад, фінансові та інвестиційні компанії (зараз такі складають третину наших клієнтів). Ми надаємо їм широкий спектр послуг з адміністрування та підтримки[3] , причому необхідну кількість людино-годин можна погодити заздалегідь та зафіксувати у договорі.
 Андрій Михайленко, COO Colobridge

«Найчастіше наші фахівці стикаються із завданнями, пов’язаними з сайзингом ресурсів на віртуальних та фізичних серверах, оновленням сертифікатів, налаштуванням мережевого доступу та бекапування, встановленням серверів та панелі керування, переносом та оптимізацією сайтів тощо. Далеко не всі спеціалісти на боці клієнта можуть зробити це вчасно або в ті терміни, які будуть прийнятними для конкретного бізнесу».

Клієнтів в цілому приваблює можливість звернутися у службу техпідтримки у будь-який час — в нас вона працює і відповідає цілодобово, до того ж має досвід адміністрування дуже різних за складністю IT-інфраструктур. В середньому спеціаліст реагує впродовж 15 хвилин і є кілька способів звернутися до нього: в особистому кабінеті, в месенджері, онлайн-чаті, телефоном та email.
Андрій Михайленко, COO Colobridge

«Оперативність реакції насправді має велике значення: коли в ніч на неділю інтернет-магазин нашого клієнта, великого ТРЦ став недоступним через невдале оновлення ПЗ, спеціалісти Colobridge оперативно підключилися та відновили його роботу». — Андрій Михайленко, COO Colobridge

«Хочу додати, що частина команди працює безпосередньо в німецьких дата-центрах, де розташовані наші обчислювальні потужності, має доступ до «заліза» та може виконувати свої обов'язки у безпеці та без купи стресових факторів. А щодо вартості, то ми підбираємо тариф та рівень обслуговування, що відповідають бюджету та специфіці бізнесу», — Андрій Михайленко, COO Colobridge.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тіньова сторона ІТ-менеджменту: чому соціопати тримаються на керівних посадах?

Олеся Ульянова 3 години тому

Scrum Master у масштабних проєктах: три виклики на шляху до управління крос-функціональними командами

Diana Kryzhanovska 6 грудня 2024 12:30

Luxoft ліквідувала функцію employer branding і скоротила частину команди

Павло Бартос 5 грудня 2024 15:26

IT as a Service (ITaaS): сучасне рішення для бізнесу

Ihor Horb 5 грудня 2024 10:12

ПриватБанк скасував тарифи на обслуговування для IT-підприємців

Павло Бартос 3 грудня 2024 17:11