Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

5 прийомів кіно, які були "вбиті" сучасними технологіями

profile-img
Надія Романюк Топ автор Операторка гарячої лінії цифрової безпеки Nadiyno
1
21 травня 2025 3 хвилин читання

🐴 Падіння коня, або прийом, зникненню якого можна лише порадіти

У старих фільмах постріл у коня імітували, прив’язуючи трос до щиколотки тварини, а коли вона починала бігти — трос натягувався і нога ламалася. Як наслідок- кінь падав реалістично, наче його підстрелили.

Під час зйомок великої батальної сцени могло бути вбито чи покалічено  десятки тварин.

🎨 Художнє маскування

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ці великомасштабні, дуже детальні мальовані зображення використовувались для створення в кадрі ілюзії навколишнього середовища, яке з певних причин неможливо було зняти в натурі або відтворити за допомогою матеріальних декорацій. Спершу зображення створювалися вручну художниками, проте з середини 1980-х років почали активно застосовуватись комп'ютерні технології. Наразі ж використовуються тільки редактори плоскої і тривимірної комп'ютерної графіки або технологія The Volume. 

🎥 "Режим кулі"

Це ефект, коли дія в сцені дуже сповільнюється, а камера ніби «облітає» навколо об'єкта або персонажа. Вперше його було застосовано у фільмі «Матриця», проте реалізація була дещо інакшою, ніж могло здатися на перший погляд.

5 прийомів кіно, які були "вбиті" сучасними технологіями зображення 1 "Режим кулі"

Ефект не досягався швидкісною камерою, яка обертається навколо сцени — натомість довкола актора було розставлено багато камер. Вони знімали одночасно або з дуже невеликим інтервалом. Потім усі кадри поєднували за допомогою інтерполяції кадрів та зеленого фону, щоб створити плавний рух «камери» навколо об'єкта в уповільненому часі.

🩸 Сквіби 

Ці маленькі піротехнічні пристрої кріпилися під одягом актора, щоб створити ілюзію поранення. Пристрій вибухав разом із капсулою з штучною кров’ю, що реалістично імітувало постріл. Проте наразі у подібних сценах зазвичай використовується CGI, адже сквіби бруднять костюми та вимагають багато часу на перезарядку.  

5 прийомів кіно, які були "вбиті" сучасними технологіями зображення 2 Сквіби 

🟥 🟩 Кольорові фільтри

У еру німого кіно фільми могли складатися з багатьох сюжетних ліній. Аби глядачі не плутались, кожна з них могла бути не чорно-білою, а мати певний відтінок: червоний, зелений чи, наприклад, жовтий.   

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00