Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

5 найбільш провальних продуктів Apple

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
12 вересня 2023 5 хвилин читання

Продукція Apple завжди була предметом захоплення та обговорення. Apple від свого першого комп’ютера до iPhone та iPad прагнула революціонізувати ринок технологій. Та, попри беззаперечний успіх компанії, вона випустила чимало сумнівних пристроїв, які не отримали очікуваної популярності.

У день, коли Apple готується презентувати iPhone 15 та інші новинкиSPEKA згадує не дуже втішні результати ІІІ кварталу 2023 року та найбільш провальні продукти Apple, які не змогли завоювати серця споживачів так, як це зробили iPhone та MacBook

Результати ІІІ кварталу 2023 року

На початку серпня Apple опублікувала свої прибутки за третій квартал 2023 року, і вони виявилися дещо неоднозначними. Загалом компанія перевершила очікування аналітиків, які прогнозували невтішні результати, але доходи від апаратного забезпечення знизилися порівняно з минулим роком.

<span>Доходи Apple у ІІІ кварталі 2023 року за категоріями,%</span><br> Доходи Apple у ІІІ кварталі 2023 року за категоріями,%

Ось основне зі звіту:

  •  У третьому кварталі 2023 року дохід від продажу iPhone зменшився на 2%, Mac — на 7%, iPad — на 20% порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
  • Продажі Apple Watch і AirPods зросли на 2%.
  • Сектор сервісів, як-от Apple Music, Apple TV+, AppleCare та Fitness+, зріс на 8% у порівнянні з 2022 роком, а кількість користувачів, які платять за підписки на різні сервіси, збільшилася до понад 1 млрд.

5 найбільш провальних продуктів Apple

1. Apple Lisa

Local Integrated Software Architecture, або Lisa, з’явилася у 1983 році як бізнес-орієнтований комп’ютер Apple. Примітно, що пристрій мав мишу та графічний інтерфейс користувача на відміну від попередньої моделі, що залежала тільки від введення з клавіатури. На той час Lisa коштувала $10 тис., що сьогодні становить приблизно $30 тис.

Реклама Apple Lisa

Apple продала лише орієнтовно 10 тис. і викинула майже 2700 одиниць Lisa на звалище в Юті. Більшість людей просто не були готові платити таку ціну за комп’ютер у той час.

2. Apple Newton MessagePad (1993)

Newton MessagePad був персональним цифровим помічником (PDA), який коштував $900 і мав потенціал стати проривним пристроєм.

Однак основною проблемою була недостатня точність розпізнавання почерку, що ускладнювало використання пристрою для написання нотатків та інших завдань, пов’язаних з написанням від руки. Оскільки рукопис був головною функцією, це завадило успіху.

Реклама Apple Newton MessagePad

Хоча Newton MessagePad не здобув популярності і вважається провалом, його концепція вплинула на подальший розвиток технологій і зробила свій внесок у створення iPhone. Загалом продали лише 200 тис. одиниць.

3. Apple Power Mac G4 Cube (2000)

У 2000 році Apple випустила Power Mac G4 Cube. Цей комп’ютер коштував $1799, він  мав стильний вигляд і багато проблем. Можливості модернізації були обмеженими: лише одна карта AirPort і три слоти оперативної пам’яті. Power Mac G4 за меншу ціну мав більше можливостей.

Реклама Apple Power Mac G4 Cube

Хоча Cube був безвентиляторним з елегантним корпусом і потужним процесором, покупці не виправдовували його ціну. Продали лише десь 150 тис. одиниць. Тім Кук назвав його вражальним провалом.

4. iPhone 5C (2013)

Стів Джобс назвав Apple виробником недешевих речей, але після його смерті ця політика змінилася. Прикладом може слугувати спроба продати пластиковий дизайн як перевагу. Але, як виявилося, не все, що вивергає Apple, заздалегідь успішне.

Реклама iPhone 5C

Через обмежені продажі Apple припинила виробництво iPhone 5C і не випустила жодних наступників моделі C. Натомість компанія змінила стратегію і почала перепродавати старі iPhone з оновленою начинкою під назвою SE. Цей крок дозволив людям з обмеженим бюджетом використовувати новий процесор у застарілому корпусі iPhone.

5. Apple Watch Edition (2015)

Один з останніх провалів Apple — Apple Watch Edition. З’явилися вони у 2015 році як золотий годинник для багатих. Клієнти Apple зазвичай не мають проблем з тим, щоб платити за завищеними цінами. Але, як з’ясувалося, лише десятки тисяч людей були готові платити понад $10 тис. за смартгодинник з обмеженою програмною підтримкою.

Реклама Apple Watch Edition

Apple Watch Edition вперше випустили у кольорах рожевого та жовтого золота. Базова модель коштувала $10 тис., до $17 тис. треба було викласти за максимальну комплектацію. Коли за кілька тижнів після дебюту продажі впали до нуля, Apple зняла годинник з виробництва. 

Через кілька років компанія представила керамічний Apple Watch Edition вартістю трохи більше $1000. Продукт теж не набув великої популярності, і компанія повністю припинила випуск лінійки Apple Watch Edition.


0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ціни та дата виходу iPhone 15 в Україні: що кажуть ритейлери

Ганна Гілова 23 вересня 2023 08:30

Презентація Apple 2023: що нового зʼявилось у iPhone 15 та Apple Watch

Ганна Гілова 23 вересня 2023 08:10

ATACMS для України, українська локалізація в Cyberpunk 2077 та оновлення Telegram. Ранкова SPEKA

Артем Житкевич 23 вересня 2023 07:00

Google порівняла iPhone з пейджером

Артем Житкевич 22 вересня 2023 22:00

Передзамовлення на iPhone 15 в Україні стартували. Скільки коштуватиме новий смартфон

Богдан Камінський 22 вересня 2023 16:24