Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції

Антон Хвастунов
Антон Хвастунов Директор з розвитку бізнесу GIGAGROUP
8 червня 2023 6 хвилин читання

Що треба зробити, аби нетворкінг пройшов не дарма? Як провести 49 зустрічей за три дні, маючи п'ять хвилин на пітчинг, та отримати понад 90 нових контактів у LinkedIn?  Хочу поділитися з вами чеклістом, як не злити бюджет компанії та не витратити даремно час на конференції. 

З чого все починається: вирішіть, куди і навіщо ви поїдете

Cloud Fest, KickStart Europe Viva Technology чи Web Summit — все це IT-конференції, які не тільки вражають масштабами, але й надають бізнесу можливості. Крім того, саме такі івенти дозволяють показати Україну на світовій IT-арені та знаходити нові шляхи інвестування.

Тож якщо ви вирішили, що час відвідати захід такого масштабу, розберемося, з чого почати.

Отже, головний момент — варто правильно підібрати конференцію під потреби компанії. Адже, аби не злити бюджети, потрібно перевірити, чи підходить ваш проєкт або стартап під концепцію заходу.

Так, наприклад, Web Summit — одна з найбільших у світі технологічних конференцій. А тому це унікальна база контактів. Вона збирає разом інвесторів, спонсорів, представників інвестиційних фондів та продуктові стартапи. Сюди варто йти компаніям, які шукають кінцевих клієнтів  та інвесторів, які можуть увійти на різних стадіях розвитку стартапу. Крім цього, це крутий нетворкінг для майбутніх можливих колаборацій.

KickStart Europe — більш нішева конференція сфери розвитку цифрової інфраструктури та дата-центрів. Щороку вона збирає понад 1500 експертів: бізнесмени топового рівня, інвестори, представники фондів, що вкладають у нерухомість у вигляді дата-центрів. Ця конференція підійде вже не для стартапів, а більш сталого бізнесу конкретного ринку: вендорам, представникам ринку дата-центрів, хмарним провайдерам. На цьому заході можна закласти базу партнерських відносин, дізнатися тренди та останні тенденції технологій у ніші та знайти інвесторів для розвитку цікавих проєктів.

Результат івенту залежить від планування. Тому варто все детально розібрати та розписати майже кожну хвилину вашого часу заздалегідь.

Детально ознайомтеся зі списками учасників та спікерів конференції. Я рекомендую навіть перенести їх в окрему базу, знайти профілі фахівців та спікерів у LinkedIn, ознайомитися з ними. Розділіть списки учасників на потенційних інвесторів, вендорів та партнерів для бізнесу і позначте такі групи окремими кольорами. 

Також заздалегідь домовтеся про зустріч з особливо цікавими для вас партнерів.

Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції

Особисто мені за три дні івенту вдалося провести 49 зустрічей і ще майже 30 розмов з інвесторами та партнерами після повернення. Приблизно 50% успіху зав’язано саме на чіткому плануванні. 

Як встановити перший контакт на конференції

У межах таких івентів створюються спеціальні внутрішні системи комунікації на кшталт локальних месенджерів. Раджу встановити її мінімум за тиждень до події. 

Завдяки їй ви оперативно будете листуватися з необхідними партнерами, інвесторами та домовлятися про зустріч. Схоже на внутрішній нетворкінг, але з мастодонтами світового бізнесу.

Завчасно варто заповнити ваш профіль. Вказати компанію та сферу, в якій працюєте, досвід та навички.

Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції
Дуже важливим є ваш особистий профіль в LinkedIn. Варто дошліфувати його ще до конференції: описати бізнес, в якому ви працюєте, ваші особисті та професійні якості, досвід. Часто саме він виступав таким собі якорем, який дозволяв вийти на розмову вже після конференції. 
Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції Як запітчити інвестора та все встигнути на IT-конференції

Приділіть увагу пітчингу. На те, щоб зацікавити інвестора, у вас буде лише п’ять-десять хвилин. Тому заздалегідь продумайте свій пітч. Бажано, аби у ньому було описано:

  • проблематику, яку вирішує проєкт або продукт;
  • інноваційність вашого рішення: що у вас є такого чого немає у конкурентів, в чому ваша унікальність;
  • основні цифри та бізнес-модель — поясніть, як ви плануєте стати сталим продуктом та отримувати дохід або що допомогло вам цього вже досягти, адже цифри цікавлять всіх.

До українських проєктів на конференціях особлива увага

Сьогодні реакція на презентації українських проєктів дуже позитивна. Всі дуже відкриті.

Наприклад, один з моїх пітчів був з інвесторами Великої Британії, які доєдналися до івенту, аби знайти цікаві проєкти навколо критичної IT-інфраструктури: дата-центрів, телекому або хмари. Я був вражений ,з якою солідарністю та розумінням вони ставляться до українського бізнесу. Інтерес до України в інвесторів однозначно є, проте також гостро стоїть питання, як саме та куди інвестувати сьогодні, адже це, безперечно, ризик. 

Проте багато українських бізнесів сьогодні виходять на ринок Європи, і знайти фінансування для таких проєктів цілком реально. Тут вже відчувається готовність і детальніше занурюватися в проєкт, і говорити про конкретні цифри. Також цікавість викликають проєкти масштабування бізнесу на заході України, наприклад, у Львові.

Дійсно, такі заходи допомагають знаходити нові шляхи інвестицій в Україну. Ми це відчуваємо не тільки з власного досвіду. 

У 2021 році Україна була вперше офіційно представлена на Web Summit. А цього року нашу країну представляли 9 українських стартапів, а саме Anna Maly, FuelWell, Kycaid, Mosqitter, Orderry, Spendbase, Stripo, UBOS та Uspacy. Партнерами української делегації стали Мінцифри, програма USAID, Ukrainian American Coordinating Council, Flyer One Ventures, Український фонд стартапів та Ukrainian hub.

Тому підтримувати такі заходи та брати участь, представляючи Україну, ще один внесок у майбутнє нашої країни.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 3 години тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 23 лютого 2024 18:00

Чи можна довіряти бейбі-монітору та наскільки важлива кібербезпека в інтернеті речей

Bohdan Savchuk 23 лютого 2024 15:45