Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

30% ІТ-компаній України під час війни скоротили бюджет на бенефіти — дослідження

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
27 квітня 2023 5 хвилин читання

Майже третина українських IT-компаній через російську агресію зменшила бюджети на бенефіти, ще чверть переформатувала їх під конкретні запити. Про це говорить українська спільнота Employer Branding Community за результатами дослідження, як змінилися бенефіти в українських компаніях під час повномасштабного вторгнення. 

Бюджет на бенефіти

Лише 30,2% опитаних компаній вирішили зменшити бюджети на бенефіти та компенсаційні пакети. Ще чверть (25,6%) переформатували їх під конкретні запити. 23,3% компаній, навпаки, збільшили бюджети на програми лояльності. У 20,9% компаній бюджети залишилися такими, як і були.

Про нові бенефіти для компаній

За рік великої війни система мотивації в українських IT-компаніях трансформувалась. Критичним пріоритетом для роботодавця залишається підтримання well-being та ментального здоров’я співробітників, допомога мобілізованим та їхнім родинам, медичне страхування. 

Компанії запровадили вперше:

Допомога, пов’язана безпосередньо з впливом повномасштабної війни: 

Нові бенефіти для IT-компаній Нові бенефіти для IT-компаній

Підтримка в релокації у межах України і за кордоном:

Підтримка ментального здоров’я, спорт і страхування: 

Нові бенефіти для IT-компаній Нові бенефіти для IT-компаній

Бенефіти, які поставили на стоп

Найчастіше компанії відмовлялися чи ставили на паузу компенсацію навчальних курсів, тимбілдинги, а також подарунки на свята, річницю роботи у компанії тощо. Після початку повномасштабної війни це стало не актуально. 

Бенефіти, які поставили на стоп Бенефіти, які поставили на стоп

Страхування та компенсацію навчання багато де призупинили на початку війни, але згодом відновили.

Дедалі більша кількість бізнесів охочіше перетворить бюджети, які колись планувала вкласти у подарунки до свят чи корпоратив, на допомогу українській армії.
Єлизавета Гренда, Employer Brand Manager компанії Readdle, одна з розробниць дослідження, представниця Employer Branding Community

Бенефіти в Україні vs за кордоном

Згідно з опитуванням, у 70% компаній поза межами України перебувають від 10% до 30% співробітників. 47% компаній мають єдиний підхід до надання бенефітів в Україні та за її межами і поки що не планують змінювати його. 33% компаній пристосовуються до регіону релокації, адаптуючи під локальний контекст систему бенефітів.

По-справжньому рятівним, особливо на початку повномасштабної війни, для фахівців стала фінансова підтримка релокейту в межах України або за кордон.

Медичне страхування стало найскладнішим та водночас найзатребуванішим бенефітом для тих, хто вимушено залишив Україну. Більшість компаній або не налагодили систему страхування за кордоном або запровадили відшкодування покриття медпослуг для фахівців як альтернативу.

Ключовим бенефітом стала допомога в релокації, зокрема фінансова та податково-юридична підтримка Ключовим бенефітом стала допомога в релокації, зокрема фінансова та податково-юридична підтримка

Як зазначила Лілія Німчук, одна з розробниць дослідження, представниця Employer Branding Community, нова реальність диктує нові складові програми заохочень: military leave package та збереження робочих місць за мобілізованими співробітниками. Також популярними стали релокаційні програми, зокрема фінансова та податково-юридична підтримка за кордоном.

Як рахували

У дослідженні, яке тривало у березні-квітні 2023 року, взяли участь представники HR, Employer Branding та Compensation&Benefits департаментів з 51 української компанії. Переважна більшість респондентів (78%) зауважує, що у їхніх компаніях значно чи помірно змінилася тактика побудови системи бенефітів — запровадили нові або оптимізували наявні. 

Employer Branding Community — це некомерційна спільнота, яка об’єднує 4500+ сміливих українських спеціалістів та спеціалісток з брендингу роботодавця. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Головні висновки за 10 років розвитку харківського офісу SoftServe

Владислав Миронович 12 годин тому

Благодійна конференція «Вчасно.Кращі Незламні» обʼєднає найкращі практики цифровізації бізнесу

Ольга Топольська 19 червня 2024 16:19

Приватність найвищого рівня. Як Apple показала конфіденційний AI, а Ілон Маск не зрозумів

Сергій Коноплицький 19 червня 2024 15:45

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 19 червня 2024 10:00

Як ефективно побудувати свій шлях в IT — живий мітап в UNIT.City 5 липня

Вікторія Рудзінська 18 червня 2024 22:43