Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найвпливовіші жінки українського фінтеху: хто вони?

Ростислав Дюк
Ростислав Дюк Голова Правління УАФІК
10 жовтня 2022 4 хвилин читання

Історично у фінансовому секторі роль жінок недооцінювалася. Проте наразі в світі, і в Україні у тому числі, існує безліч прикладів успішного лідерства жінок: у фінтех-гігантах, банках, ІТ-компаніях та стартапах.

Саме тому Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній склала рейтинг «ТОП-50 найвпливовіших жінок фінтеху». Його створено за підтримки EFSE Development Facility та Фрідом Фінанс Україна, а розповідає він про найвизначніших жінок вітчизняної галузі фінансових технологій. 

ТОП-50 найвпливовіших жінок фінтеху 2022 — це проєкт, що покликаний показати приклади успішних жінок і надихнути інших зробити перший крок. Кожна історія, біографія та кейс — це все частина шляху жінки до успіху, який не був простим та мав перешкоди, як шлях кожного з нас. Саме ці реальні історії та приклади мають змогу змотивувати жінок до саморозвитку і реалізації, та в першу чергу показати, що сьогодні кожна має можливість знайти для себе гідне місце серед прогресивних лідерів не лише у сфері фінансів, а й у будь-якій дотичній галузі.

Метою проєкту є демонстрація відкритості ринку та можливостей розвитку для жінок у сфері фінтеху і дотичних галузях, мотивація до самореалізації через приклад успішних кейсів та досягнень найвпливовіших жінок українського фінтеху.

До списку найвпливовіших жінок вітчизняного фінтеху увійшли засновниця та CEO izibank Анна Тігіпко, старша віце-президентка і директорка регіонального підрозділу у країнах СНД та Південно-Східної Європи Visa Віра Платонова, перша заступниця Голови НБУ Катерина Рожкова, СЕО Банку Власний Рахунок Христина Кармазіна, членкиня Наглядової ради ПриватБанку Юлія Мецгер та інші. Переглянути та завантажити повний рейтинг можна на сайті https://fintechua.org/woman-in-fintech.

Ростислав Дюк
Ростислав Дюк
Голова Правління, Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній

Ми впевнені, що розвиток жіночого лідерства у сфері фінансів набиратиме обертів з кожним роком, а історії успіху п'ятдесяти жінок з рейтингу слугуватимуть провідною зорею для інших у сферу фінансів та фінансових технологій. Ми вдячні партнерам за те, що завдяки їх підтримці вже другий рік поспіль УАФІК створює цей важливий для галузі продукт.

Марина Бартошек
Марина Бартошек
Генеральна директорка Фрідом Фінанс Україна

Потрапляння до списку найвпливовіших жінок фінтеху — це відзнака всієї нашої команди. Це означає, що ми на правильному шляху до диджиталізації та ІТ-розвитку фондового ринку України та що скоро інвестиції для українців будуть максимально простими та технічно легкими. Принаймні такою є ціль, якої ми прагнемо у Фрідом Фінанс Україна.

Результати дослідження, яке було проведене в рамках створення рейтингу, показали, що:

      72% жінок із списку ТОП-50 є керівницями вищої ланки;

      досвід роботи усіх представниць ТОП-50 найвпливовіших жінок фінтеху – понад 5 років;

      за цей час 50% представниць здобули досвід роботи на міжнародних ринках;

      90% жінок, що увійшли до списку, мають досвід роботи понад 10 років;

      18% обійняли керівні посади через 5 років від початку своєї кар'єри.

Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній — це неприбуткова організація, що розвиває фінтех-екосистему та підвищує рівень фінансової інклюзії в Україні. Вона об'єднує державні структури, класичний бізнес, стартапи, інвесторів та ком'юніті. Асоціація, що налічує більше 60 мемберів, почала працювати у червні 2018 року.

Європейський фонд для Південно-Східної Європи (EFSE) був створений у 2005 році та має на меті сприяти економічному розвитку та процвітанню в Південно-Східній Європі та Східному регіоні сусідства, інвестуючи в успіх мікро- та малих підприємств, а також у покращення умов життя приватних домогосподарств

Фрідом Фінанс Україна — надійний партнер та експерт у сфері інвестування. Компанія є професійним учасником фондового ринку України, який здійснює інвестиційну, дилерську та депозитарну діяльність.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

Як Україні втримувати таланти в умовах війни та після перемоги

Юлія Лапко 2 грудня 2022 16:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30

Корисні сервіси, які спростять життя українським експортерам

Володимир Жиляєв 1 грудня 2022 16:00

Навіщо та як запровадити Customer Success: досвід NetHunt CRM

Владислав Миронович 1 грудня 2022 14:00