Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

3 роки «Дії»: як з'явився головний застосунок країни

Roman Sakharov
Roman Sakharov Director, Business Analysis, EPAM Systems
7 лютого 2023 4 хвилин читання

Сьогодні застосунком «Дія» користуються 18 мільйонів українців. Посвідчення водія, студентські, паспорти та ковід-сертифікати тепер можна не носити з собою, вся інформація є в мобільному. А крім цього ще доступ до безлічі корисних державних послуг.

Як створювалася пілотна версія «Дії»

Пілотна версія додатку була розроблена командою волонтерів ІТ-компанії EPAM, в якій я був одним із лідерів. Восени 2019 року, після формування Міністерства цифрової трансформації, у відомстві задумали проєкт, який би почав оцифровувати держпослуги.

Першочергово планували зробити ставку на веб-портал, але життя розпорядилося по-іншому. На одній із перших зустрічей Михайло Федоров, який керував обговоренням, запропонував розробити не лише архітектуру порталу, а й сам додаток. Такий собі MVP (мінімально життєздатний продукт), який у майбутньому можна було б доповнювати новим функціоналом.

Нас попросили приєднатися до проєкту, щоб дати зворотній зв'язок після вивчення готових та планованих функції сервісу. Там ми стали частиною цього проєкту. Загалом над проєктом працювало більше 35 фахівців EPAM, практично всі – віддалено.

Перший раз ми побачились на великій презентації по запуску «Дії». Усі були стомлені, адже і день запуску був не з простих, але дуже задоволені. Такий проєкт нам був цікавим. По-перше, це шанс приєднатися до спільної справи, яка мала спростити життя українцям. По-друге, волонтерська робота та ініціативи дають можливість переключитися та відволіктися від основної роботи.

3 роки «Дії»: як з'явився головний додаток країни 3 роки «Дії»: як з'явився головний додаток країни

Підписуйтеся на наші соцмережі

 

Нас приємно здивувало манера спілкування з міністерством. Від держсектора очікуєш на бюрократичні перепони та спілкування «згори донизу», тут такого не було.

3 роки «Дії»: як з'явився головний додаток країни 3 роки «Дії»: як з'явився головний додаток країни

 

Перша тестова версія програми вийшла через чотири тижні після старту робіт. Тестували «Дiю» обмежена кількість користувачів, серед яких був і міністр. Першими функціями стали авторизація через «ПриватБанк» та monobank, зв'язок із реєстрами МВС та виведення інформації на екран. Під Новий рік сервіс був відточений, у січні вже пройшло велике тестування, до якого приєдналося 20 тисяч українців.

Запуск «Дії» та що вийшло в результаті

Вже 6 лютого «Дiю» опублікували для завантаження на Google Play та App Store. До речі, саме захисту персональних даних було приділено особливу увагу. Інформація зберігається у зашифрованому вигляді, не дублюється на сторонніх сховищах, а передається транзитом через захищений хмарний сервер. Після запуску першої версії додатку він був переданий для подальшого розвитку та підтримки новоствореній державній компанії Diia Company.

Одним із найчастіших нарікань до додатку вважається ситуація, коли у користувача не підтягується якийсь із документів. Але тут питання у стані даних реєстрів МВС. Єдиний вихід у такій ситуації, звернутись у потрібний департамент, щоб оновити про себе інформацію.

Сьогодні «Дія» вважається одним із найкращих мобільних додатків у державному секторі, багатомільйонна кількість користувачів є цьому підтвердженням. Понад 10 розвинених країн зараз вивчають цей додаток, щоб оцифрувати частину своїх державних послуг.

Нещодавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Естонія презентувала застосунок mRiik, який було розроблено на базі «Дії» та є його аналогом, а представник агентства США з міжнародного розвитку USAID повідомив, що Сполучені Штати та низка інших країн зацікавлені в тому, щоб створити продукт, подібний до української «Дії». Це дуже тішить, що українські розробки підкорюють світ. До речі, USAID причетне до появи сервісу, оскільки саме агентство фінансувало його подальшу розробку, а також надало $8,5 млн. для розширення функцій у 2022 році.

А нам, розробникам першої версії, залишається спостерігати за успіхом додатку та долучатися до нових проєктів з цифровізації країни. Переконаний, що українським айтівцям буде ще що запропонувати світу.

 

 

 

 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Дії запустять 5 нових онлайн-сервісів: деталі від Мінцифри

Владислав Паливода 11 липня 2024 19:17

В Україні стали доступні електронні підписи документів з ЄС на одній платформі

Олеся Дерзська 10 липня 2024 18:49

У «Дії» можна буде отримати бізнес-ліцензії

Владислав Паливода 8 липня 2024 08:12

Мінекономіки створило новий гайд бронювання для підприємств

Олеся Дерзська 3 липня 2024 16:36

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35