Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

27 грудня у Києві тривають відключення світла через ремонти та перевантаження системи

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
27 грудня 2022 2 хвилин читання

Натепер всі райони Києва мають періодичне постачання світла. Проте ремонти тривають: пошкоджені вузли досі відновлюють.

«Після останніх обстрілів на правому березі Києва з'явилися гостродефіцитні вузли передавання електроенергії. Їхня сукупна пропускна спроможність становить більше половини споживання всієї столиці — саме стільки до п'ятниці недоотримували мешканці правого берега. Через високе споживання перенавантаження на вузли сягало подекуди 100%, тож довелося відключати усі три групи правобережного і північного районів міста», — розповів гендиректор YASNO Сергій Коваленко.

Застосували тимчасові обхідні схеми, які дали змогу на вихідних суттєво зменшити цей дефіцит. Але це тимчасові заходи, які не дають можливість повернутися до стабілізаційних графіків.

Ще однією причиною частих відключень зараз є локальне спрацювання автоматики. Коли після тривалих відключень світло подають, всі починають його споживати надмірно. Захищаючи мережі від перенавантажень, спрацьовують запобіжники і відключаються автомати. Але поки користувачі не подадуть заявку, диспетчери про це не знають — у боті мереж ви побачити повідомлення, що світло є. Водночас ремонтувати такі аварії можливо лише тоді, коли на лініях є напруга, тому доводиться чекати наступного подання електроенергії.

На вихідних більшість мешканців Києва були зі світлом завдяки гарній погоді і зменшенню споживання на 10-15% у порівнянні із четвергом-п'ятницею.

Нагадаємо, що вчора «Укренерго» попереджало про новий фейк про нібито скасування аварійних відключень електроенергії з посиланням на фальшиву сторінку компанії. Енергетики закликають бути пильними та довіряти тільки офіційним сторінкам.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як зареєструватися у застосунку YASNO Mobile: покрокова інструкція для киян

Артем Житкевич 7 годин тому

YASNO розробила мобільний застосунок, поки тільки для Києва

Богдан Камінський 14 лютого 2024 18:22

Тримай Wi-Fi: YASNO відкрив доступ до інтернету у своїх енергоофісах

Богдан Камінський 14 грудня 2023 14:01

Як бізнесу підготуватись до відключень, збільшити продажі завдяки «чорній п’ятниці» та який ШІ працює найкраще: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 13 листопада 2023 09:00

Що має врахувати український бізнес перед можливими відключеннями. Колонка гендиректора YASNO

Владислав Миронович 10 листопада 2023 17:00