Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 дивних речей, що летять до Місяця на космічному кораблі NASA місії Artemis 1

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
18 листопада 2022 8 хвилин читання

Дріжджові клітини, плюшевий Снупі, фігурки астронавтів Lego та технології Amazon Alexa — ось деякі з найдивніших речей, які вирушили у космічну місію Artemis 1

На борту першої місії NASA до Місяця є дивні «пасажири», які призначені для широкого спектру цікавої наукової роботи, пише Space.

Alexa від Amazon, вона ж Callisto

Відомий віртуальний помічник Amazon тепер має досвід виконання завдань у космосі. Alexa перебуває при владі на Землі понад десять років, контролюючи багато типів пристроїв, таких як колонки, телефони та побутова техніка. А демонстрація технології на Artemis 1 під назвою Callisto базується на майстерності Alexa.

Callisto створили з використанням програмного забезпечення Cisco Webex для відеоконференцій, інтеграції голосових технологій, відео та штучного інтелекту на борту космічного корабля Orion. 

Снупі

На згадку про знамениту місію Apollo представники NASA випустили особливого собаку. Снупі, зірка коміксів Peanuts, які виходили з 1950 по 2000 рік, є індикатором нульової перегрузки для космічного корабля Orion. Мультиплікаційний бігль висадився на Місяць у серії коміксів у 1969 році, а місячний модуль «Аполлона-10» був названий «Снупі» на його честь.

Снупі у космосі Снупі у космосі

Снупі одягнений у копію того самого скафандра, який NASA приготувала для своїх астронавтів Artemis. Його співпраця з NASA почалася в 1968 році, коли представники агентства попросили творця Peanuts Чарльза Шульца використати зображення собаки як талісман. Того року NASA запровадило нагороду «Срібний Снупі» для вшанування співробітників, які досягли значних успіхів у безпеці місій та успіху в польоті людини в космос.

Чотири мініфігурки LEGO

Чотири мініфігурки LEGO їдуть на борту Orion як косплей астронавтів NASA, а команда з шести наземних диспетчерів LEGO підтримує групу в космосі. Квартет включає персонажів «Кейт» і «Кайл» із системи SPIKE Prime від LEGO Education, а також «Джулію» та «Себастьяна» з лінії іграшок LEGO City.

 Іграшкові астронавти Lego  Іграшкові астронавти Lego

Усі чотири фігурки представлені у «Build to Launch: A STEAM Exploration Series», яка включає 10 тижнів цифрового контенту про космос і науку на веб-сайті LEGO Education. Батьки, викладачі та студенти можуть використовувати мініфігурки, щоб дізнатися більше про STEAM (наука, технології, інженерія, мистецтво та математика).

Вівця Шон

Вівця Шон летить далеко за межі Шропшира у своєму дитячому шоу у Сполученому Королівстві. Подорож Шона була задокументована в серії дописів у блозі Європейського космічного агентства (ЄКА), включно з тим, у якому показано «тренування» вівці на параболічному літаку.

Космічний Шон Космічний Шон

Шон, одягнений у льотний костюм ESA, здійснив політ у космос на 15-ту річницю свого першого телевізійного серіалу в 2007 році, хоча вперше він з'явився в 1995 році в короткометражному фільмі «Ретельне гоління». Серіал подивилися у 180 країнах. 

Два манекени та «мунікін»

У конкурсі NASA на ім'я для «мунікіна» (манекена, що прямує до Місяця та оснащений двома датчиками радіації) переміг варіант Артуро Кампос. Цей інженер вирішив проблему безпечного повернення трьох людей додому з Місяця після низки критичних проблем, які спіткали «Аполлон-13» у далекому космосі.

До Кампоса приєдналися Хельга та Зохар, манекени з Німецького космічного агентства (відомі під німецькою абревіатурою DLR). Кожна пара DLR оснащена 5600 датчиками для вимірювання радіації, а Зохар носитиме радіаційний жилет AstroRad.

У місію Artemis 1 відправилися три манекени У місію Artemis 1 відправилися три манекени

Троє манекенів продемонструють, який ризик для астронавтів становить переміщення за межі радіаційних поясів Ван Аллена, що захищають нижні орбіти Землі від радіації. Астронавти більш уразливі до космічного випромінювання з глибокого космосу, коли вони досягають високої навколоземної орбіти та за її межами, але кількісна оцінка ризику ще триває.

Дріжджові клітини

Вплив космічного випромінювання на дріжджові клітини буде кількісно визначено за орбітою корабля навколо Сонця, яка буде досить близькою до орбіти Землі. Клітини дріжджів, як і клітини людини, несуть генетичну інформацію в подвійних ланцюгах ДНК. Таким чином, клітини є модельним організмом, щоб краще зрозуміти, як радіація впливає на людей, що потрапляють у подібні умови.

Науковці NASA сподіваються, що зможуть екстраполювати цей досвід на біологію людини та сформулювати потенційні контрзаходи для майбутніх місій.

Мисливець за водою

NASA шукає запаси води, щоб підтримувати астронавтів на поверхні Місяця, і тут на допомогу приходить Lunar IceCube. Він призначений для пошуку води та інших потенційних ресурсів на Місяці, щоб зменшити багаж корабля.

Lunar IceCube має знайти воду на Місяці Lunar IceCube має знайти воду на Місяці

 Його ключовий інструмент здатний шукати лід і шматки екзосферної (сліди атмосфери) водяної пари. Команда Lunar IceCube каже, що маленький cubesat буде картографувати ресурси для подальших консультацій майбутніх дослідників.

Крихітний посадковий апарат

Крихітний наноплан є єдиною частиною місії Artemis 1, що має сісти на поверхню Місяця. Це невеликий космічний корабель вагою всього 1 кілограм і призначений для польоту до Місяця після від'єднання від кубового супутника на місячній орбіті.

Раніше, під час місії Hayabusa2, JAXA успішно розгорнула серію посадкових апаратів на астероїді Рюгу, який має нижчу гравітацію, ніж Місяць, але схожу запиленість.

Мисливець за сонячними вітрильними астероїдами

Інший cubesat, NEA (Near-Earth Asteroid) Scout, використовуватиме сонячне вітрило  для подорожі до цільового астероїда. Протягом приблизно дворічної місії NEA Scout буде знімати астероїд за допомогою NEACam, 20-мегапіксельного датчика зображення, щоб більше дізнатися про обертання астероїда, форму, пил і положення в космосі.

Сонячне вітрило  для подорожі до цільового астероїда Сонячне вітрило  для подорожі до цільового астероїда

Ці зображення допоможуть майбутнім місіям з посадкою, а також можуть розповісти вченим більше про те, як утворювалися та еволюціонували ці космічні камені. Дізнатися більше про астероїди корисно, оскільки вони являють собою залишки будівельних блоків Сонячної системи в її ранній історії, близько 4,5 мільярдів років тому до формування Землі та інших планет.

Водний космічний корабель

Космічний корабель EQUUILIBRIUM Lunar-Earth Point 6U (EQUULEUS) — ще один проект JAXA за підтримки Токійського університету, призначений для дослідження випромінювання на орбіті між Землею та Місяцем. Cubesat має нову систему водяного руху, яка дозволяє мінімізувати використання звичайного палива.

Керівники місії збирають дані про плазмосферу, яка є внутрішньою областю магнітосфери. У цій зоні є «холодна» плазма, яка відноситься до газу з атомами, позбавленими електронів. Це потенційно корисний радіаційний експеримент, який також може допомогти у плануванні обльотів Місяця з низькою енергією під час майбутніх місій.

Нагадаємо, 16 листопада NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System та корабель Orion злетіли о 8:47 за київським часом з космічного центру Кеннеді. Корабель Orion місії Artemis 1 встиг надіслати додому першу фотографію з 25-денної місії у глибокому космосі. На ньому можна побачити сам корабель та Землю. Також NASA залучила SpaceX до наступних місій Artemis на Місяць. Друга висадка астронавтів на супутник Землі відбудеться у 2025 і 2027 роках.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 11 годин тому

Японські астронавти підробили дані під час симуляції космічного польоту

Катерина Колонович 12 годин тому

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович 13 годин тому

Американський астронавт Скотт Келлі провідав дітей в «Охматдиті»

Катерина Колонович 28 листопада 2022 15:03

SpaceX показала фото запуску космічного корабля Dragon

Катерина Колонович 28 листопада 2022 11:40